REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Masz 10 minut, żeby naprawić swoje błędy. Tyle da Facebook na skasowanie wiadomości wysłanej na Messengerze

Facebook szykuje opcję cofania wiadomości wysłanych poprzez komunikator Messenger. Już wiemy, jak ta funkcja będzie działać.

07.11.2018
17:33
facebook messenger cofanie wiadomości usuwanie
REKLAMA
303 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych świata. Jego użytkownicy muszą mieć się jednak stale na baczności. Jeśli tylko nie zdążą ugryźć się w palce, mogą tego srogo żałować. Jak dotąd po wysłaniu wiadomości do innego użytkownika traciło się nad nią kontrolę. Można ją usunąć, ale tylko po swojej stronie. Odbiorca i tak nadal ją widział.

Cofanie wiadomości lub edytowanie ich po fakcie to jednak bardzo przydatne funkcja. Na cofnięcie wysłanej wiadomości pozwala m.in. Google w swoim Gmailu. Facebook z kolei jest liberalny w podejściu na głównym portalu - każdy wpis lub komentarz można usunąć lub zmodyfikować. W komunikatorach nie jest to niestety standardem, ale Messenger doczeka się tej funkcji wkrótce.

Cofanie wiadomości wysłanych przez Facebook Messengera - jak to działa?

Jak podaje serwis The Verge, w opisie aktualizacji 191.0 komunikatora Facebook Messenger na iPhone’y i iPady znalazła się wzmianka o tej funkcji, o której słyszeliśmy już dawno temu - wiemy zresztą, że dostęp do niej ma sam Mark Zuckerbeg.

REKLAMA

Niestety nie będą mogły z niej skorzystać, które dopiero długo po fakcie zorientują się, że napisały o kilka słów za dużo. Messenger pozwoli na cofnięcie wiadomości tylko przez 10 minut od jej wysłania. To niestety dużo mniejsze okienko czasowe niż w przypadku należącego do Facebooka komunikatora What’s App, który pozwala usuwać wysłane wiadomości przez godzinę.

Lepsze jednak to niż nic - w końcu będziemy mogli łatwo poprawić oczywiste literówki. Niestety, jeśli komuś się marzyła funkcja, która pozwoli rano cofnąć wiadomości wysłane w nocy, zanim zostaną one odczytane, to się srogo rozczaruje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA