REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Orange Finanse zmienią się w Kompakt Finanse. mBank podaje szczegóły

Po 15 kwietnia usługa Orange Finanse zniknie z rynku, a zastąpią ją Kompakt Finanse. To efekt rozwodu Orange i mBanku. Bank nie ma jednak zamiaru rozwijać tej drugiej platformy i chce docelowo umieścić użytkowników w swoim głównym systemie.

13.02.2019
10:52
Kompakt Finanse zastąpił już Orange Finanse
REKLAMA
REKLAMA

O zakończeniu współpracy między Orange Polska i mBankiem wiedzieliśmy już od przeszło pół roku. Stroną inicjującą miał być podobno mBank, który był niezadowolony z liczebności bazy użytkowników dostarczonych przez telekom. Zamiast spodziewanego miliona, było tylko 500 tys. klientów. Część z nich okazała się w dodatku „martwymi duszami”.

Teraz mBank zapowiedział w jaki sposób ten rozwód będzie przebiegał. 15 kwietnia użytkownicy, którzy zachowają dotychczasowe identyfikatory i hasła dostępu, trafią więc na platformę o nazwie Kompakt Finanse (kompaktfinanse.pl).

Nowy twór będzie jednak tylko rodzajem protezy. mBank nie zamierza jej rozwijać, ba, chce skłonić klientów do przejścia na główną platformę bankowości elektronicznej. W zamian obiecuje utrzymanie dotychczasowych zasad prowadzenia rachunku i jednorazowe bonusy – minimum 50 zł za kartę kredytową do 260 za przeniesienie konta osobistego.

Z drugiej strony bank zapowiada utrudnienia dla tych, którzy będą ociągali się z transferem. 15 kwietnia zostanie bowiem wyłączona dotychczasowa aplikacja mobilna. W drugiej połowie kwietnia mBank roześle też listy do aktywnych użytkowników z informacją o dwumiesięcznym okresie wypowiedzenia. Jeżeli klient nie wykazywał w ciągu ostatnich dwóch lat na koncie żadnych obrotów i nie ma na rachunku co najmniej 100 zł, jego konto zostanie automatycznie zamknięte 15 czerwca 2019 r.

Pod koniec 2018 roku z Orange Finanse korzystało ponad 400 tys. osób. mBank podaje, że 80 proc. z nich było jednocześnie klientami banku.

Co na to Orange?

REKLAMA

Plany mBanku już znamy, Orange nie zamierza jednak całkowicie zrezygnować z oferowania usług finansowych. Prezes Orange Polska Jean-Francois Fallacher informował w ubiegłym roku, że spółka planuje uruchomienie usług bankowych pod szyldem Orange Bank w 2021 roku.

Orange Bank został założony w 2017 roku we Francji. Na rodzimym rynku telekom zastosował bardzo agresywną politykę zdobywania klientów. Podstawowy rachunek był tam bezpłatny (po spełnieniu określonych warunków), a za samo założenie konta można było dostać nawet 120 euro. Co ciekawe, bank oferuje także darmową wypłatę z bankomatów na terenie strefy Euro. Prezes Orange nie zająknął się jednak na temat tego, czy w Polsce konsumenci mogliby liczyć na zbliżone warunki na starcie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA