REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

To koniec Orange Finanse. Orange i mBank rozstają się, ale telekom nie zrezygnuje z usług finansowych

Od 31 grudnia 2018 r. Orange Finanse stanie się tworem przeszłym. Orange Polska oraz mBank kończą współpracę, a około pół miliona zarejestrowanych klientów trafi bezpośrednio pod skrzydła mBanku, bez pośrednika w postaci telekomu. Co jest powodem rozstania obu gigantów?

18.06.2018
16:55
Kompakt Finanse zastąpił już Orange Finanse
REKLAMA
REKLAMA

Podobno to właśnie mBank był stroną, która podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Zgodnie z umową, ta mogła trwać przez siedem kolejnych lat. Jednak już po czterech latach działania Orange Finanse przejdzie do niebytu. Rzekomym powodem jest zbyt mała baza klientów, jaką na platformy mBanku dostarczył Orange. Estymacje zakładały przynajmniej milion aktywnych użytkowników. Praktyka przyniosła pół miliona, z czego wielu to tak zwane martwe dusze.

Od 1 stycznia 2019 r. klienci Orange Finanse staną się bezpośrednimi klientami mBanku.

Orange zapewnia, że abonenci firmy, którzy wybrali Orange Finanse, nie napotkają żadnych utrudnień z powodu zamykania usługi finansowej. Telekom gwarantuje, że do końca tego roku klienci będą mieli pełen dostęp do usług i rachunków za pośrednictwem bankowości internetowej oraz oficjalnej aplikacji mobilnej. Z kolei od 1 stycznia obsługę użytkowników w całości przejmie mBank i to właśnie z jego rozwiązań będą w przyszłości korzystać klienci (wtedy już nieistniejących) Orange Finansów. To naturalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że to właśnie z mBankiem podpisywali umowy klienci zakładający konta w Orange Finanse.

Telekom zapewnia, że prawie pół miliona użytkowników Orange będzie informowana o każdym kroku i każdym etapie zamykania Finansów. Jednocześnie firma przypomina o infolinii, pod którą należy kierować indywidualne zapytania na temat usługi finansowej. Jej numer to +48 42 19 300.

 class="wp-image-754261"

Umarł Orange Finanse, niech żyje Orange Bank?

REKLAMA

mBank obsłuży bezpośrednio pół milionów klientów, jakie dostarczyło mu Orange na przestrzeni trzech lat działania w sektorze usług finansowych. Powstaje pytanie, co zrobi sam telekom. Szeroko rozumiane usługi dodatkowe, takie jak rachunki, bankowość czy energia, to strategiczny filar firmy na następne lata. Orange posiada szeroki plan dywersyfikacji. Przedsiębiorcy zależy, aby utrzymać klientów usługami łączonymi. Nie tylko Internetem i telewizją, ale również całą gamą dodatkowych świadczeń.

Dlatego wydaje się mało prawdopodobne, aby największy telekom w Polsce zrezygnował z własnych usług finansowych. Tak jak opisywaliśmy wcześniej, Orange najprawdopodobniej wejdzie we współpracę z kolejnym wielkim podmiotem lub rozpocznie licencjonowaną działalność bankową w pojedynkę. Wariant numer dwa nie byłby wcale tak zaskakujący. Orange Bank - samodzielna usługa finansowa pomarańczowych - działa na przykład we Francji. Bardzo możliwe, że prędzej czy później pojawi się również w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA