REKLAMA

Nowe produkty Xiaomi w Polsce: segway, smartwatche, kamera i set-top box

Xiaomi rozpycha się na polskim rynku. W dniu oficjalnego debiutu marki Oppo jej chiński konkurent wprowadza do sprzedaży w naszym kraju kolejne urządzenia.

31.01.2019 16.53
xiaomi Ninebot Mini segwey 1
REKLAMA
REKLAMA

Chińskie marki rozgościły się na mobilnym rynku. Co prawda prym nadal wiodą koreański Samsung (w ujęciu przede wszystkim ilościowym) oraz amerykański Apple (zwłaszcza jeśli chodzi o zarabiane pieniądze), ale pod oboma względami liderów goni trzech producentów rodem z Chin:

Huawei, Oppo oraz Xiaomi.

Huawei ma jednak ostatnio spore problemy wizerunkowe na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce. Firma oskarżana jest co i rusz o szpiegostwo na rzecz chińskiego rządu. To szansa dla jego konkurentów.

Jednym z nich jest Oppo, czyli marka dotychczas nieobecna w Polsce, która właśnie na nasz rynek oficjalnie wchodzi. Ten debiut najwyraźniej postanowiło osłabić Xiaomi, które w naszym kraju jest obecne od dłuższego czasu.

Nowe produkty Xiaomi w Polsce - segway, smartwatche, kamera IP i set-top box 4K.

Xiaomi ma w Polsce rzesze fanów, którzy polubili firmę ze względu na smartfony o świetnym stosunku ceny do jakości. Telefony komórkowe to jednak wyłącznie wycinek oferty chińskiego producenta. Dzisiaj dołączają do niej zupełnie nowe sprzęty z innych kategorii.

Wśród nich znalazły się segway obsługiwany za pomocą aplikacji mobilej, sportowe smartwatche, kamera IP pozwalająca na podgląd w 360 stopniach oraz przystawka do telewizora obsługująca rozdzielczość 4K. Sprawdzamy, jakie to dokładnie urządzenia i za ile można je będzie kupić w Polsce.

Xiaomi Ninebot mini, czyli segway z aplikacją

xiaomi Ninebot Mini segwey 2 class="wp-image-879232"

Segway marki Xiaomi, czyli Ninebot mini sprzedawany będzie w cenie 1999 zł. Jak przekonuje producent, rozpędza się on do prędkości 16 km/h, a wbudowany akumulator pozwalający na przejechanie 20 km ma pojemność 18650 mAh. Urządzenie cechuje się 10,5-calowymi oponami, a rama waży tylko 0,6 kg. Wykonana została z magnezu. Malowana jest na biało albo czarno.

Co ciekawe, do obsługi segwaya Xiaomi Ninebot mini można wykorzystać aplikację mobilną. Oprócz jeżdżenia nim samodzielnie można sterować nim zdalnie. W programie można znaleźć też funkcje diagnostyczne, które mogą okazać się pomocne podczas eksploatacji urządzenia. Wyposażone zostało ono też we wbudowany alarm chroniący przed kradzieżą.

Nowe smartwatche to Amazfit Stratos 2 oraz Amazfit Stratos+ (2S)

xiaomi Amazfit Stratos 2 class="wp-image-879220"

Do oferty polskiego oddziału firmy dołączyły również dwa inteligentne zegarki. Amazfit Stratos 2 ma ceramiczną ramkę, obudowę pokrytą wkłóknem węglowym 3D, a jego wyświetlacz pokrywa szkło Corning Gorilla 2.5D. Do kontrolowania zegarka wykorzystywane są trzy stalowe fizyczne przyciski oraz kolorowy ekran dotykowy.

Amazfit Stratos 2 jest urządzeniem wodoodpornym z certyfikatem ATM1. Na wyposażeniu znalazł się miernik tętna. Za zasilanie odpowiada ogniwo o pojemności 290 mAh, które ma zapewnić do 5 dni pracy na jednym ładowaniu. W trybie sportowym z aktywnym modułem GPS czas pracy to 35 godzin. Do obsługi zegarka wykorzystywana jest aplikacja Amazfit Watch 2.0.

Oprócz tego w sprzedaży pojawi się też Amazfit Stratos+ (2S), którego front pokrywa szafirowe szkło 2.5D. W zestawie znalazł się też skórzany pasek obok silikonowego. Nowy inteligentny zegarek od Xiaomi w podstawowej wersji kosztuje 899 zł, a za jego bogatszą wersję trzeba będzie zapłacić 1149 zł.

MiJia 360 Home Security Camera 1080p, czyli kamera IP

xiaomi MiJia camera class="wp-image-879226"

Kolejnym sprzętem w ofercie Xiaomi jest kamera nagrywająca obraz Full HD w 360 stopniach. MiJia 360 Home Security Camera 1080p to kamera IP do montowania wewnątrz budynków. Wyposażona została w dwa silniki które pozwalają obracać ją bezgłośnie we wszystkich kierunkach. Urządzenie obsługuje się za pośrednictwem aplikacji Mi Home.

Kąty widzenia MiJia 360 Home Security Camera 1080p to 360 stopni w poziomie oraz 115 stopni w pionie. W urządzeniu zamontowano czujnik ruchu oraz 10 reflektorów podczerwieni 940 nm. Pozwala to rejestrować obraz również w nocy. W obudowie znalazł się slot na karty microSD, ale urządzenie łączy się też z routerami Mi Wi-Fi. Za całość trzeba zapłacić 219 zł.

Set-top box marki Xiaomi z obsługą wysokiem rozdzielczości, czyli Mi Box S TV 4K

xiaomi Mi Box S TV 4K 4 class="wp-image-879223"
REKLAMA

Czwartym z wprowadzonych dzisiaj do sprzedaży urządzeń jest nowa wersja set-top boksa marki Xiaomi, czyli Mi Box S TV 4K. Urządzenie działa w oparciu o system Android 8.1 i - jak przekonuje producent - pozwala na instalację aplikacji VOD takich jak Netflix czy HBO GO.

Mi Box S TV 4K ma wbudowaną obsługę technologii Google Cast, więc może zastąpić przystawkę Chromecasta oraz ma wsparcie dla Asystenta Google, którego aktywuje się przyciskiem na pilocie. Wyjście wideo wspiera rozdzielczość 4K Ultra HD HDR w 60 klatkach na sekundę. Urządzenie kosztuje 329 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA