REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Daniel Magical z sądowym zakazem streamowania. Pochwalał zamach na prezydenta Gdańska

Toruńska policja zatrzymała 26-letniego streamera. Wraz ze swoją 46-letnią matką mieli zostać doprowadzeni do prokuratury i objęci policyjnym dozorem.

16.01.2019
22:09
Daniel Magical z sądowym zakazem streamowania. Pochwalał zamach
REKLAMA
495 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Władze zareagowały w ten sposób na zachowanie Magicala po morderstwie prezydenta Gdańska.

Patostreamer miał pochwalać zamach na Pawła Adamowicza.

Na streamie oglądanym z reguły przez kilka tysięcy osób Magical miał użyć sformułowania „dobrze się stało” w kontekście tej zbrodni.

Jak dowiedział się toruński serwis Nasze miasto zatrzymanym postawiono zarzuty naruszenia artykułu 255, paragraf 3 kodeksu karnego:

kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zakaz streamowania dla Magicala

Niejasny wydaje się jedynie zakaz publikowania materiałów w internecie, jaki mieli wydać śledczy.

Teraz Magical ma się meldować na komisariacie, a także wpłacić kilka tysięcy złotych kaucji. Niestety nie on jedyny wykorzystuje popularność do szerzenia mowy nienawiści. Patostreamer ukrywający się pod nickiem Proboszcz również bez skrupułów obraża zmarłego prezydenta - materiał dostępny jest na YouTubie, ale celowo nie będziemy do niego linkować.

Patostreamy - rak internetu, który grasuje już od dwóch lat

REKLAMA

W kwietniu 2017 roku po raz pierwszy pisaliśmy o MagicaluWschodząca gwiazda YouTube'a miała przyciągać na swoje streamy dziesiątki tysięcy osób chętnych na oglądanie patologicznych libacji. Nieco ponad rok platformie Google'a zajęło zbanowanie Daniela, którego twórczość odradza się w kolejnych mediach. Niestety nie zabrakło mu naśladowców:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA