REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Brawo YouTube! Znikają kanały patostreamerów

Jeden z największych patostreamerów - Rafonix - pożegnał się ze swoim youtube'owym kanałem z kilkuset tysiącami subskrybentów. Zgromadził ich m.in. pijaństwem na wizji i obrażaniem ludzi.

11.04.2018
11:31
Youtube
REKLAMA
REKLAMA

Czytelnicy Spider’s Web pierwszy raz o Rafoniksie usłyszeli rok temu, kiedy sieć partnerska Epic Makers wypowiedziała mu umowę. W uzasadnieniu znalazły się informacje o propagowaniu agresji i przemocy w internecie, z czym sieć nie chciała mieć niczego wspólnego.

Rafonix miał wówczas 277 tys. subskrypcji i facebookową grupę z 79 tys. członków, a także pierwsze ostrzeżenie - trzymiesięczny ban na streamowanie.

Dziś jego kanał został usunięty z YouTube’a.

Po kliknięciu na link w mediach społecznościowych Rafoniksa dostajemy komunikat następującej treści:

To konto zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube dotyczących nagości i treści pornograficznych.

 class="wp-image-714729"
REKLAMA

Wygląda na to, że YouTube na poważnie bierze się za usuwanie patologicznych treści ze swojego serwisu. Dostęp mają do nich w końcu najmłodsi, których łatwo zmanipulować i wykorzystać do szerzenia sieciowej nienawiści. Dla streamerów to także źródło zarobku. Mogą przecież dostawać  tzw. donejty od swoich widzów.

Po skandalu, jaki rozpętał się wokół Gurala (zatrzymała go Policja), kreska przyszła także na Medusę, który dostał 3-miesięcznego bana. Po tym czasie wróci jednak prawdopodobnie do streamowania. Rafoniksowi została już tylko przesiadka na Twitcha i korzystanie z facebookowej grupy. Przez całą swoją karierę zdołał zgromadzić w niej ponad 100 tys. osób.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA