REKLAMA

Apple Pay w końcu w ING Banku Śląskim. Lista banków rośnie i będzie jeszcze rosła

Od początku termin wprowadzenia usługi Apple Pay w ING Banku Śląskim był skrzętnie ukrywany. Wiadomo było, że nad tym pracują i wdrożą, jak będą gotowi. Pewnie w pierwszym kwartale 2019 roku, może w styczniu. Teraz pojawił się oficjalny komunikat banku.

15.01.2019 09.29
Od teraz Przelewy24 z Apple Pay
REKLAMA
REKLAMA

Pracujemy nad wdrożeniem, ale niestety nie możemy potwierdzić jeszcze dokładnej daty. Jak będziemy ją znali poinformujemy o tym - tak niezmiennie brzmiał komunikat biura prasowego ING Banku Śląskiego. Pozostawało nic tylko czekać, od czasu do czasu samemu sprawdzając bankową aplikację, czy przypadkiem już nie pozwala płacić Apple Pay. Do dzisiaj.

Apple Pay w ING Banku Śląskim już oficjalnie.

Dzisiaj na stronie banku pojawił się stosowny komunikat. Oprócz samej informacji o wdrożeniu Apple Pay klienci ING mają do dyspozycji dokładny poradnik, z którego mogą dowiedzieć się, jak z nowej metody płatności bezgotówkowej korzystać i jakimi urządzeniami mogą przy tej okazji się posługiwać. Podobny poradnik swego czasu przygotowała redakcja Spider's Web: Jak skonfigurować Apple Pay i jak płacić? Poradnik krok po kroku.

Od początku komfortowo nad Wisłą.

Apple Pay w Polsce historii jeszcze za długiej nie ma. Wystartował u nas raptem w połowie 2018 r., kiedy zdążyliśmy się już przyzwyczaić do zmiany nazwy z Android Pay na Google Pay. Ale ten debiut jest spektakularny. W pierwszym tygodniu z Apple Pay skorzystało w naszym kraju ok. 200 tys. użytkowników.

Idealnym przykładem tego, jak dobrze przyjęto Apple Pay w Polsce są dane z mBanku. W pierwszym tygodniu z Apple Pay skorzystało ok. 100–120 tys. klientów tego banku. Dla porównania na osiągnięcie pułapu 160 tys. osób Google Pay potrzebował całego roku.

Lista banków coraz dłuższa.

Apple Pay rusza w Polsce w połowie czerwca 2018 r. Od początku taką metodę płatności oferowało swoim klientom dziewięć banków: BZ WBK, Pekao, mBank, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Raiffeisen Polbank, Nest Bank i Getin Bank. Po wakacjach ofensywę w tym względzie przeprowadził największy bank w naszym kraju: PKO Bank Polski, który po małym poślizgu uruchomił Apple Pay w październiku. Dzisiaj do tej listy dołączył ING Bank Śląski.

REKLAMA

Inni też nie chcą czekać.

Uruchomienie Apple Pay w ING Banku Śląskim nie jest ostatnim, na które czekają klienci. Przecież od miesięcy mówią o wdrożeniu tej usługi i to właśnie na początku 2019 r. przedstawiciele Banku Millennium. Nad umożliwieniem płacenia rachunków telefonem z iOS albo Apple Watchem pracują również w Credit Agricole. W tym przypadku na temat terminu bank jednak milczy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA