REKLAMA

Apple Pay będzie dostępne w kolejnych dwóch bankach

Ostatni kwartał roku jest bardzo udany dla standardu płatności mobilnej oferowanego przez giganta z Cupertino. Po wyczekiwanym debiucie w PKO Banku Polskim i zapowiedziach ze strony ING Banku Śląskiego, przyszedł czas na Bank Millennium i Credit Agricole. To dwa kolejne banki, które wdrożą Apple Pay.

23.10.2018 19.50
Apple Pay będzie wkrótce dostępne w Banku Millenium i Credit Agricole
REKLAMA
REKLAMA

Dwa tygodnie zajęło Apple Pay zdobycie 150 tys. użytkowników w Polsce. Nic więc dziwnego, że banki, ale też inne podmioty finansowe coraz chętniej zerkają w stronę płatności mobilnych made in Apple.

Pod koniec września okazało się, że PayU, dla którego Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie, chcąc powiększyć liczbę użytkowników, zdecydowało się na wdrożenie Apple Pay. Na razie testowo i w wybranych instytucjach obsługiwanych przez PayU. Trudno sobie wyobrazić, by to rozwiązanie nie stało się bardziej powszechne dla sklepów oferujących na swoich stronach płatności PayU.

Po małych perturbacjach wokół debiutu, klienci PKO Banku Polskiego z iPhone’em w ręku mogą bez obaw podchodzić do sklepowych kas. Od pewnego czasu było też jasne, że na Apple Pay prędzej czy później zdecyduje się również ING Bank Śląski. Możliwe, że stanie się to w marcu 2019 r.

Na tym nie koniec. Dwa kolejne banki ogłaszają wdrożenie Apple Pay.

Niedługo iPhone’em zapłacą też klienci Banku Millennium.

O pracach nad wdrożeniem standardu płatności Apple'a, ale i Google Pay poinformował też bank Credit Agricole na łamach Cashless. Mają być one zaawansowane, ale dokładne terminy wprowadzenia usług nie są jeszcze znane.

Kolejny gwóźdź do trumny dla gotówki.

REKLAMA

Apple Pay zadebiutował w Polsce w czerwcu. Na oficjalnych stronach Apple znajdziemy informację o 9 bankach w Polsce oferujących Apple Pay. Kolejna aktualizacja wydłuży tę listę o kilka pozycji.

Płacenie telefonem, czy to przez Google Pay, czy Apple Pay nikogo już nie dziwi. Czy to się komuś podoba, czy nie, tradycyjny pieniądz jest w odwrocie. I chyba nie ma za bardzo powodów do żalu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA