REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Apple Pay w PKO Banku Polskim. Kto będzie następny?

Potwierdziły się doniesienia mówiące, że już na początku października Apple Pay zawita w kolejnym banku. Nasi czytelnicy potwierdzają: PKO Bank Polski z Apple Pay. Wreszcie.

02.10.2018
9:39
PKO Bank Polski z Apple Pay
REKLAMA
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że przed nami finałowy odcinek tasiemca pt. „PKO Bank Polski z Apple Pay”. Ta zdobywająca coraz większą popularność w Polsce metoda płatności w końcu zawitała do największego banku w kraju.

Gigant z Cupertino opóźnił plany PKO Bank Polski.

Ale trudno całą operację oceniać pozytywnie. Najpierw, jeszcze w sierpniu, PKO Bank Polski poinformował, że wprowadzenie Apple Pay nastąpi w drugiej turze i już we wrześniu klienci będą mogli płacić iPhone'em lub Apple Watchem.

Potem okazało się, że termin debiutu PKO Bank Polski z Apple Pay trzeba przełożyć. Sam bank tego nie potwierdzał. Więcej: nawet utrzymywał dotrzymanie wrześniowego terminu. Opóźnienie zaś spowodowane było przede wszystkim polityką Apple. Gigant z Cupertino poprosić miał swoich partnerów, by ci od 12 do 28 września niczym nie odwracali uwagi klientów od premiery nowych iPhone'ów.

Wiemy, ale nie powiemy - kiepska komunikacja banku.

Niestety, w tym czasie PKO Bank Polski zapomniał o efektywnej i skutecznej komunikacji. Biuro prasowe nabrało wody w usta i przez kilkanaście dni wydawało tylko jeden komunikat: że pracują nad nowymi terminami, ale nic więcej powiedzieć na ich temat nie mogą.

Zdecydowanie skuteczniejsi w przekazywaniu najnowszych newsów okazali się czytelnicy Spider’s Web, którzy z zazdrością od miesięcy muszą patrzeć na klientów innych banków, którzy bezczelnie, bez cienia problemu mogą kończyć transakcję przykładając swój telefon albo zegarek do terminala. I to właśnie oni jako pierwsi poinformowali nas, że wystartowało Apple Pay w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski z Apple Pay. Inni jeszcze czekają.

REKLAMA

PKO Bank Polski jest 10. bankiem w Polsce, który zdecydował się dać możliwość płacenia swoim klientom przez Apple Pay. Ale za chwilę ta lista będzie uzupełniona. Swoje plany w tym względzie ma i wcale ich nie ukrywa ING Bank Śląski.

Chociaż na ten czas znowu możemy tylko za biurem prasowym ING powtórzyć, że owszem takie starania są jak najbardziej czynione. Ale kiedy dane będzie korzystać z ich efektów - tego ING Bank Śląski zdradzić jeszcze nie chce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA