REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Koniec roamingu krajowego w Play jest bliski. Fioletowi wypowiedzieli umowę sieci Plus

Play nie przedłużył umowy z siecią Plus na świadczenie usługi roamingu krajowego. Przy okazji operator przypomina, kiedy dokładnie przestanie być możliwe korzystanie z zasięgu T-Mobile i Orange.

21.12.2018
17:56
play roaming krajowy
REKLAMA
REKLAMA

Fioletowy telekom świętował w minionym roku dużo sukcesów. Stał się numerem jeden w Polsce, jeśli chodzi o liczbę użytkowników. Play, który działa w naszym kraju krócej od sieci Plus, T-Mobile i Orange, miał jednak znacznie gorzej rozwiniętą infrastrukturę. Od samego początku posiłkował się zasięgiem partnerów.

To się powoli zmienia. Play realizuje swój plan stawiania kolejnych stacji bazowych, które mają pozwolić w przyszłości na rezygnację z roamingu krajowego. Obecnie sieć pozwala na korzystanie z zasięgu wszystkich trzech pozostałych operatorów infrastrukturalnych - ale jeszcze tylko przez rok.

Umowa sieci Play i Plus na świadczenie usługi roamingu krajowego wygaśnie z końcem 2019 r.

Umowa miała bowiem roczny okres wypowiedzenia. To znamienne, że Plus stał się w 2006 r. pierwszym partnerem sieci Play i był jedynym przez lata. Umowy z T-Mobile i Orange zawarto znacznie później, a to te dwie firmy będą wspomagać Play do samego końca inwestycji w infrastrukturę własną fioletowego telekomu.

Na ten moment Play chwali się, że zakończy 2018 r. z 7 tys. własnych stacji bazowych. Przez kolejne 3 lata obiecuje postawić ich kolejne 2,5 tys. co pozwoli telekomowi wejść w 2022 rok z 9,5 tys. stacji. Ma to być wystarczające, by uniezależnić się od partnerów.

Play wyłączy roaming krajowy w 2022 r.

REKLAMA

Operator będzie mógł chwalić się zasięgiem czterech sieci już tylko przez najbliższe 12 miesięcy. Jednocześnie firma przypomina, że roaming krajowy w Play zniknie całkowicie już za trzy lata. W latach 2020–2021 będzie można korzystać z zasięgu sieci T-Mobile i Orange.

Rzecznik sieci Play w swoim wpisie na blogu przy okazji studzi zapędy osób, które chciałyby wypowiedzieć z tytułu tej zmiany umowę. Obiecuje jednak, że „jeżeli w jakimś rejonie Plus jest jedynym operatorem z zasięgiem, to będziemy dokładali wszelkich starań, żeby w 2019 r. pojawiła się tam nasza stacja”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA