REKLAMA

Play zapowiada koniec roamingu krajowego. Poznań straci dostęp do zasięgu 4 sieci jako pierwszy

Play przymierza się do rezygnacji z roamingu krajowego. Poznań będzie pierwszym miastem, w którym usługa nie będzie w ogóle dostępna.

12.10.2018 13.53
roaming krajowy play
REKLAMA
REKLAMA

Fioletowa sieć jest najmłodszym polskim operatorem infrastrukturalnym, a od samego początku istnienia Play pozostałe trzy sieci dzieliły się z nim zasięgiem. Jeśli tylko telefon nie mógł złapać zasięgu operatora, łączył się ze stacjami bazowymi Orange, Plus lub T-Mobile.

Dla telekomu jest to spore obciążenie finansowe, dlatego dąży do tego, by uniezależnić się od konkurencji. Play zapowiedział właśnie początek końca roamingu krajowego. Już w połowie listopada w ramach pilotażu roaming krajowy zostanie wyłączony w pierwszym polskim mieście.

Poznań pożegna roaming krajowy w Play jako pierwszy.

W ramach pilotażu w centrum Poznania klienci będą mogli skorzystać wyłącznie z zasięgu macierzystego Play. Ręczne wybranie w ustawieniach telefonu sieci Orange, Plus lub T-Mobile na nic się już nie zda.

Wygląda na to, że operator z hasłami marketingowymi traktującymi „o zasięgu czterech sieci” musi się już zacząć żegnać. Klienci zaś powinni przyzwyczajać się do myśli, że za kilka lat będą zdani tylko na stacje bazowe Play.

Wedle operatora roaming krajowy w centrum Poznania nie jest już potrzebny.

Play od miesięcy bardzo intensywnie pracuje nad rozbudową sieci własnej, by oferować usługi z wykorzystaniem wyłącznie własnych stacji bazowych - docelowo na terenie całego kraju. Telekom jest przekonany, że w centrum Poznania ma już infrastrukturę wystarczającą do samodzielnego obsłużenia klientów.

REKLAMA

Sieć obiecuje przy tym, że klienci, którzy korzystali w ustawieniach telefonu z automatycznego wyboru operatora, w ogóle nie odczują różnicy. Osoby, które na sztywno wybrały w ustawieniach telefonu zasięg Orange, Plus lub T-Mobile, będą musiały ręcznie przełączyć się na Play.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA