REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple naprawia błędy związane z eSIM w iPhone’ach. iOS 12.1.2 już dostępny

Niespodzianka dla użytkowników iPhone’ów. Apple wypuścił właśnie iOS 12.1.2. Aktualizacja ucieszy osoby, które mają problem z modułem eSIM w nowych iPhone’ach.

18.12.2018
8:53
iOS 12.1.2 aktualizacja apple iphone
REKLAMA
REKLAMA

iOS 12.1.1 został udostępniony 5 grudnia. W tym wydaniu Apple dodał możliwość rozwijania powiadomień poprzez Haptic Touch, czyli symulacji 3D Touch w telefonie iPhone XR, który w przeciwieństwie do wszystkich innych iPhone’ów z ostatnich lat nie ma ekranu wykrywającego siłę nacisku.

Nowy system oznaczony iOS 12.1.1 wprowadził też zmiany w kodzie, które pozwoliły klientom kolejnych operatorów skorzystać z modułu eSIM. Tym razem powody do zadowolenia mieli też Polacy, bo jednym z nich był Orange, który wprowadził 12 grudnia jako pierwszy w Polsce wsparcie dla elektronicznej karty SIM.

iOS 12.1.2 rozwiązuje problemy z eSIM w telefonach iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR.

Changelog aktualizacji jest tym razem dość zwięzły. Najważniejsze zamieszczone w nim informacje dotyczą wsparcia modułu eSIM. Apple wykrył kilka usterek i poprawił je. Lista zmian zawiera zaledwie dwie pozycje. iOS 12.1.2:

  • usuwa błędy aktywacji karty eSIM na iPhonie XR, iPhonie XS i iPhonie XS Max;
  • rozwiązuje problem z łącznością przez sieć komórkową, który mógł występować w Turcji w przypadku iPhone'a XR, iPhone'a XS i iPhone'a XS Max.

Wygląda na to, że tym razem to by było na tyle. Użytkownicy starszych urządzeń bez modułu eSIM raczej nie odczują zmiany, aczkolwiek aktualizację i tak warto wykonać - znając życie, pewnie parę innych rzeczy „pod maską” też poprawiono.

iOS 12.1.2 iphone apple aktualizacja class="wp-image-858701"

Na nowości w iOS przyjdzie nam jednak nieco poczekać.

REKLAMA

Już sama numeracja wskazuje na to, że mamy do czynienia z aktualizacją poprawiającą błędy. Nowe funkcje mogą pojawić się dopiero w momencie, gdy Apple udostępni system iOS 12.2. Nie jest jednak wykluczone, że wcześniej udostępniona zostanie aktualizacja iOS 12.1.3 z kolejnymi poprawkami.

Jak na razie nie mamy też informacji o nowych wersjach systemów tvOS, watchOS i macOS. Tak jak mój telefon i tablet już pobierają uaktualnienie, tak przystawka do telewizora, zegarek i komputer Mac nie zgłaszają jak na razie dostępności aktualizacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA