REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Revolut rozbił bank. Transakcje warte 110 milionów euro miesięcznie i 250 tysięcy użytkowników w Polsce

Polacy lubią zakupy. A gdy są bezpieczne i nie za drogie, a do tego pozwalają oszczędzać, to lubią je jeszcze bardziej. Wszystko to gwarantuje fintech Revolut. Nic dziwnego, że liczba użytkowników w kraju nad Wisłą rośnie z tygodnia na tydzień i teraz Revolut w Polsce ma już ćwierć miliona klientów.

26.11.2018
14:39
Revolut w Polsce ma już ćwierć miliona klientów
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy Revolut pojawił się w Polsce zakładał, że na koniec 2018 r. będzie miał tutaj co najmniej 150 tys. klientów. Ale już w sierpniu przedstawiciele fintechu dumnie prężyli pierś. Przez czerwiec i lipiec liczba użytkowników urosłą o 35 proc. i osiągnęła poziom 200 tys. klientów, przekraczając znacznie założenia na cały rok.

Revolut w Polsce ma już ćwierć miliona klientów

Ale w Revolut, mimo doskonałych wyników, nikt nie zamierza zwalniać tempa. Właśnie dowiadujemy się o kolejnych, rewelacyjnych wynikach. Już teraz Revolut ma w Polsce ćwierć miliona klientów, którzy wykonują transakcje warte 110 mln euro miesięcznie.

Cyber promocja zachęca następnych

Skoro fintech ma tak dobre wyniki, to nikt przecież nie powiedział, że nie mogą być jeszcze lepsze. Trudno zaś wyobrazić sobie bardziej sprzyjające okoliczności zwiększania liczby swoich klientów i użytkowników niż okres świąteczny, w którym - sądząc po sklepowych witrynach - już wszak jesteśmy.

Jedną z takich okazji bez wątpienia jest Cyber Monday Week, który w Revolut ma potrwać do 2 grudnia. W tym okresie fintech pokrywa koszt dostawy wszystkich zamówionych kart zarówno przez obecnych klientów, którzy jeszcze tego nie zrobili, jak i przez nowych klientów, którzy zamówią swoje karty po rejestracji konta.

Revolut - czym to się je?

Revolut z siedzibą w Londynie, zdobył już 3 mln klientów w Europie i zrealizował 230 milionów transakcji wartych ponad 30 mld dol. Fintech pozyskał finansowanie w wysokości 336 mln dol. od najbardziej prestiżowych inwestorów, m.in. Index Ventures, Balderton Capital, Ribbit Capital oraz DST Global.

Revolut powstał w lipcu 2015 r. by służyć śmiałej misji: postawić bankowy sektor finansowy na głowie. Konsumenci mogą założyć oparte na aplikacji mobilnej konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym. Przez aplikację Revolut można też kupować kryptowaluty.

Raz spróbujesz - trudno się rozstać

O tym, jak w praktyce radzi sobie Revolut ostatnio przekonał się nasz redakcyjny kolega - Marcin Połowianiuk. Po zamówieniu karty i mocno ograniczonemu zaufaniu na pierwszy ogień poszły płatności w internecie. Ale w końcu Marcin postanowił skoczyć do nieco głębszej wody i razem z kartą Revolut wybrał się na urlop do Włoch.

REKLAMA

Testy przeszły najśmielsze oczekiwania. Bo Revolut oprócz ułatwiania międzywalutowych transakcji po prostu pozwala oszczędzać pieniądze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA