1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Black Friday 2018 to też święto graczy. Najlepsze promocje na gry i konsole

W Czarny Piątek gry i konsole taniej niż kiedykolwiek. Oto najlepsze promocje

Z okazji amerykańskiego Czarnego Piątku świętować mogą przede wszystkim konsolowcy, choć Steam z GOG-iem również dbają o to, by pecetowcy nie poczuli się pominięci.

Czarny Piątek w końcu pojawił się w naszych kalendarzach, w związku z czym warto przyjrzeć się, na jak wiele spektakularnych sposobów możemy odchudzić nasze portfele.

Gry na PC, PS4, Xboksa One i Nintendo Switch

Ten temat częściowo już poruszaliśmy, wiemy więc na przykład:

Do Klubu Promocji dołączył również GOG. Tam możemy znaleźć dobre zniżki na jeszcze lepsze RPG-i - chociażby obie częśći Pillars of Eternity("dwójka" w wersji Obsidian 40 procent taniej za 161,89 zł, "jedynka" 50 procent taniej za 64,99 zł) czy Divinity: Original Sin 2 (35 procent taniej za 105,19zł). Nadarza się też dobra okazja, by nadrobić absolutną klasykę - odświeżonego Baldur's Gate'a 2 przeceniono o 75 proc., kosztuje więc zaledwie 17,59 zł. A warto! Gra zestarzała się bardzo dobrze i wciąż sprawia masę frajdy, szczególnie w zimne, listopadowe wieczory przy kubku gorącej herbaty. Wiem z własnego doświadczenia.

Pillars of Eternity 2: Deadfire

Oprócz RPG-ów w ofercie GOG-a można znaleźć wiele innych gier. Atrakcyjną promocją może pochwalić się choćby Little Nightmares, które zamiast 85,39 zł kosztuje 25,69 zł. Fani trójwymiarowych platformówek powinni z kolei zwrócić uwagę na Yooka-Laylee, które po 75 proc. zniżki kosztuje 40,89 zł. Warto przejrzejć wyprzedaż GOG-a, bo znajduje się w niej ponad 650 tytułów. Czas mamy do 27 listopada.

Do piątkowej zabawy przyłączyło się także Nintendo.

W eShopie Switcha, zawsze wyposażonym w garść lepszych lub gorszych promocji, pojawiły się zniżki na największe hity konsoli. Super Mario Odyssey czy Xenoblade Chronicles 2 tańsze o 33 proc. (oba tytuły 166 zł), The Legend of Zelda: Breath of the Wild o 30 proc. (202,80 zł). Przeceniono również duże tytuły zewnętrznych wydawców - zarówno Fifa 19, jak i Skyrim kosztują 166 zł. Mnie osobiście najbardziej interesuje jednak 30 proc. zniżki na fenomenalne Hyper Light Drifter (teraz za 56 zł).

Znacznie ciekawsze oferty dotyczące gier na Switcha można jednak znaleźć na Amazonie. To tam można wybrać trzy tytuły i zapłacić za nie łącznie 70 lub 100 euro (pakiet można kompletować w dwóch przedziałach cenowych). I to bez kosztów wysyłki!

Jeśli chodzi o wersje pudełkowe gier, warto zwrócić uwagę na kilka kapitalnych ofert od Media Expert:

W innych miejscach można natomiast znaleźć takie perełki:

Konsole

Trzeba mieć na czym grać w te wszystkie przecenione tytuły. Czarny Piątek na szczęście ma też kilka atrakcyjnych przecen na sprzęt gamingowy. W przypadku Sony PS4 Pro w zestawie z grą, w większości sklepów cena wynosi 1559 zł:

W przypadku sprzętu Microsoftu sytuacja wygląda mniej więcej tak:

Wśród wszystkich tych promocji brakuje trochę naprawdę atrakcyjnych zniżek na samą konsolę Nintendo Switch czy pecetowe gry w pudełku, ale z drugiej strony promocje będą się jeszcze pojawiać zarówno dzisiaj, jak i przez cały weekend. Dlatego polecamy śledzić nasz liveblog Black Friday 2018, gdzie regularnie wrzucamy najciekawsze oferty.