REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

The Walking Dead: The Final Season jednak powstanie. Zadbał o to sam Robert Kirkman

Telltale powoli przestaje istnieć, ale ich ostatnią grę zamknie inne studio.

09.10.2018
11:47
Zakończenie The Walking Dead The Final Season przygotuje Skybound Games
REKLAMA
REKLAMA

Jedna z najważniejszych branżowych spraw ostatnich tygodni doczekała się czegoś, co można chyba nazwać happy endem. Kiedy niemal trzy tygodnie temu Telltale ogłosiło, że zwalnia większość pracowników i powoli zwija żagle, los the Walking Dead: The Final Season wyglądał kiepsko. Ukazał się jeszcze drugi odcinek sezonu, ale w studiu nie było już zespołu, który dokończyłby pozostałe dwa.

Optymizmem nie napawały też dalsze informacje o tym, że Telltale zwalnia nawet ludzi z tej garstki, która została. Jednocześnie studio zapewniało, że pracuje nad rozwiązaniem sprawy The Walking Dead: The Final Season. Nie dziwne. Pomijając kwestie artystyczne, dochodziła bardzo ważna kwestia finansowa - mianowicie wielu graczy zapłaciło za cały sezon z góry. Co w takiej sytuacji miało zrobić Telltale? Pozwolić na zwroty i jeszcze bardziej się pogrążyć? Zwolnić już wszystkich poza zarządem? Pozostali pracownicy wciąż pracują przecież nad serialem Minecraft: Story Mode dla Netfliksa.

 class="wp-image-817427"
Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series

Telltale komunikował, że szuka studia, które zatrudni zwolnionych twórców The Final Season i pozwoli im zakończyć grę. Dosyć karkołomne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że pozbawieni pracy deweloperzy - pozbawieni z dnia na dzień, bez żadnej odprawy, warto dodać - mogą już szukać innego zatrudnienia i nie mieć ochoty wracać w pewien sposób "na łaskę" upadającego pracodawcy. Szczególnie że sprawa odbiła się echem w branży i uruchomiła akcję #TelltaleJobs, w której najróżniejsze studia odzywały się do byłych pracowników Telltale z propozycjami pracy.

The Walking Dead: The Final Season zakończy Skybound Games, założone przez Roberta Kirmana.

Tak, tego samego Kirkmana, który stworzył całe The Walking Dead. Autor komiksów poinformował podczas New York Comic Con, że udało się dogadać z Telltale. Częścią jego firmy Skybound Media jest oddział Skybound Games zajmujący się wydawaniem gier niezależnych. To właśnie ten oddział zakończy The Walking Dead: The Final Season. Plan zakłada też współpracę z osobami z oryginalnego zespołu pracującego przy grze. Z kim dokładnie? Tego jeszcze nie wiemy.

REKLAMA

Według źródeł Kotaku trzeci odcinek był już praktycznie skończony, czwarty miał natomiast nagrane dialogi głównych postaci. To by oznaczało, że Skybound Games nie miałoby wcale aż tak dużo roboty przy The Final Season. Być może uspokoiłoby też graczy, którzy chcieliby jednak zwrotu pieniędzy za karnet na sezon, nowi deweloperzy zajęliby się bowiem głównie kwestiami technicznymi, a nie samą wizją artystyczną.

Nowe szczegóły mamy poznać wkrótce. Trzeci odcinek zaplanowany był na 6 listopada, finał na 18 grudnia. Jeśli następny rozdział przygód Clementine faktycznie był praktycznie skończony, może uda się chociaż zakończyć sezon do końca roku? Wszystko zależy od umiejętności Skybound Games (które dotąd wydawało, a nie tworzyło) i chęci byłych pracowników Telltale do powrotu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA