REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple przyznał się do problemu z ładowaniem iPhone’ów XS i XS Max. iOS 12.0.1 ma go naprawić

Apple udostępnił właśnie iOS 12.0.1. W changelogu firma przyznaje się do tego, że iPhone’y XS i XS Max nie ładowały się poprawnie. Aktualizacja ucieszy też posiadaczy iPadów, których wkurzała klawiatura ekranowa.

08.10.2018
20:12
iphone xs iOS 12.0.1
REKLAMA

Po kilku miesiącach testów iOS 12 został udostępniony oficjalnie posiadaczom telefonów i tabletów Apple’a 17 września 2018 roku, na chwilę przed premierą tegorocznych iPhone’ów. To wydanie było też preinstalowane na wszystkich iPhone’ach XS i XS Max, które trafiły do sprzedaży 24 września 2018 roku.

REKLAMA

Szybko się okazało, że oprogramowanie nie było w pełni pozbawione błędów. Niektóre egzemplarze iPhone’ów XS i XS Max nie ładowały się poprawnie. Na szczęście po trzech tygodniach od premiery nowego iOS-a, a po dwóch od rynkowego debiutu nowych telefonów marki Apple, pojawiła się pierwsza aktualizacja.

iOS 12.0.1 - co nowego?

Najważniejszą nowością jest naprawienie problemu z ładowaniem. Apple nie chowa przy tym głowy w piasek i przyznaje wprost w changelogu, że ten problem istniał. Oczywiście wszyscy możemy się zgodzić, że taka sytuacja w sprzęcie za te pieniądze nie powinna nigdy mieć miejsca, no ale mleko się rozlało.

iOS 12.0.1 iphone xs class="wp-image-816968"
iOS 12.0.1

Apple wykorzystał też iOS 12.0.1, by naprawić kilka innych niedociągnięć w swoim oprogramowaniu, nieco mniej spektakularnych niż problemy z ładowaniem. Wyeliminowany został błąd, „który mógł powodować ponowne łączenie telefonów iPhone XS z siecią Wi-Fi na częstotliwości 2,4 GHz zamiast 5 GHz”.

Apple naprawił też klawiaturę ekranową w iPadzie.

Po premierze iOS 12 zauważyłem, że zmienił się nieco układ klawiszy w tabletach firmy Apple. Zamieniono bowiem miejscami przyciski .?123 oraz wyboru języka i emotikon. Wielokrotnie pisząc po aktualizacji, myliłem się, gdy chciałem wstawić znak inny niż literę lub emotikonę.

Zanim zdążyłem się przyzwyczaić do nowego układu, Apple wypuścił jednak aktualizację, która przywraca wspomniany przycisk na poprzednie miejsce. Ponieważ mój egzemplarz iPhone’a XS na problem z ładowaniem nie cierpiał, to dla mnie najważniejsza nowość w iOS 12.0.1.

Apple rozwiązał w nowej wersji systemu też inne problemy. Jeden z błędów „blokował wyświetlanie napisów w niektórych aplikacjach wideo” a inny sprawiał, że „łączność Bluetooth mogła stawać się niedostępna”. Na tym jednak koniec. Na nowe funkcje, w tym obsługę eSIM, musimy poczekać do premiery iOS 12.1.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA