REKLAMA

Inteligentna kurtka z ogrzewaniem za mniej niż 300 zł? Takie rzeczy tylko u Xiaomi

Niebawem wyzwaniem będzie znaleźć produkt, którego Xiaomi nie ma w swojej ofercie. Tym razem za pośrednictwem zależnej od siebie spółki Runmi Technology, firma uzbierała na chińskim serwerze crowdfundingowym youpin 613 proc. środków na stworzenie ogrzewanej kurtki.

19.09.2018 11.46
Inteligentna, ogrzewana kurtka Xiaomi wkrótce trafi do sprzedaży
REKLAMA
REKLAMA

Runmi Technology specjalizuje się w przyjaznych środowisku produktach różnego rodzaju. Najnowszym jej tworem, jak donosi gizmochina, jest kurtka, która ma przyjemnie utrzymywać swojego nosiciela w cieple nawet w największe mrozy.

Kurtka ma przez 90 minut (nie na darmo marka nazywana jest także 90 points) dystrybuować ciepło równomiernie na całej swojej powierzchni w dwóch strefach - górnej i dolnej. Technologia, która stoi za ogrzewaniem, nazywa się swojsko Heatex. Chiński producent zarzeka się, że produkt został bardzo dokładnie przetestowany. Nie istnieje groźba zagotowania się w niej, a po odłożeniu kurtki na wieszak grzanie zostanie wyłączone automatycznie.

Kurtka Xiaomi - idealna na deszcz i śnieg.

Wewnętrzna część kurtki jest zrobiona w 90 proc. z pierza gęsiego, ale produkt nie wygląda jak gruba puchówka. Z zewnątrz kurtka została pokryta materiałem chroniącym przed wodą. Ma klasę wodoszczelności IPX7, dzięki czemu można w niej bez strachu lepić bałwana, rzucać się śnieżkami, a nawet w przypływie zimowego entuzjazmu robić orły na śniegu.

wearable Kurtka Xioami class="wp-image-806278"

Od lat firmy kombinują z technologicznie zaawansowanymi ubraniami. Na razie szału nie ma.

Ubieralne technologie pojawiają się już od kilku lat, ale nadal trudno jest się im przebić do szaf zwykłych użytkowników. W wersji zaawansowanej technologicznie pojawiło się choć raz chyba wszystko, od skarpetek mierzących kroki, prędkość poruszania się i oceniających, czy dobrze stawiamy stopy, przez inteligentny stanik od Microsoftu, po zeszłoroczną kurtkę jeansową, stworzoną przy współpracy Levi's z Google. Do tej pory wszystkie te cudowne urządzenia mają znacznie sensowniejsze zamienniki w postaci naszych smartfonów, opasek czy smartwatchy. W większości mają też zaporowe ceny.

REKLAMA

Nowa kurtka od Runmi Technology ma kosztować 549 yuanów, czyli jedynie około 294 zł. Jeśli, jak zapowiada producent, będzie lekka, wygodna, a grzanie będzie działało, to ma szansę trafić do większej liczby klientów.

Wysyłka rusza już 15 października. Kurtka dostępna będzie w każdym kolorze, pod warunkiem, że jest to czarny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA