Tech  / News

Inteligentna kurtka z ogrzewaniem za mniej niż 300 zł? Takie rzeczy tylko u Xiaomi

280 interakcji
dołącz do dyskusji

Niebawem wyzwaniem będzie znaleźć produkt, którego Xiaomi nie ma w swojej ofercie. Tym razem za pośrednictwem zależnej od siebie spółki Runmi Technology, firma uzbierała na chińskim serwerze crowdfundingowym youpin 613 proc. środków na stworzenie ogrzewanej kurtki.

Runmi Technology specjalizuje się w przyjaznych środowisku produktach różnego rodzaju. Najnowszym jej tworem, jak donosi gizmochina, jest kurtka, która ma przyjemnie utrzymywać swojego nosiciela w cieple nawet w największe mrozy.

Kurtka ma przez 90 minut (nie na darmo marka nazywana jest także 90 points) dystrybuować ciepło równomiernie na całej swojej powierzchni w dwóch strefach - górnej i dolnej. Technologia, która stoi za ogrzewaniem, nazywa się swojsko Heatex. Chiński producent zarzeka się, że produkt został bardzo dokładnie przetestowany. Nie istnieje groźba zagotowania się w niej, a po odłożeniu kurtki na wieszak grzanie zostanie wyłączone automatycznie.

Kurtka Xiaomi - idealna na deszcz i śnieg.

Wewnętrzna część kurtki jest zrobiona w 90 proc. z pierza gęsiego, ale produkt nie wygląda jak gruba puchówka. Z zewnątrz kurtka została pokryta materiałem chroniącym przed wodą. Ma klasę wodoszczelności IPX7, dzięki czemu można w niej bez strachu lepić bałwana, rzucać się śnieżkami, a nawet w przypływie zimowego entuzjazmu robić orły na śniegu.

wearable Kurtka Xioami

Od lat firmy kombinują z technologicznie zaawansowanymi ubraniami. Na razie szału nie ma.

Ubieralne technologie pojawiają się już od kilku lat, ale nadal trudno jest się im przebić do szaf zwykłych użytkowników. W wersji zaawansowanej technologicznie pojawiło się choć raz chyba wszystko, od skarpetek mierzących kroki, prędkość poruszania się i oceniających, czy dobrze stawiamy stopy, przez inteligentny stanik od Microsoftu, po zeszłoroczną kurtkę jeansową, stworzoną przy współpracy Levi's z Google. Do tej pory wszystkie te cudowne urządzenia mają znacznie sensowniejsze zamienniki w postaci naszych smartfonów, opasek czy smartwatchy. W większości mają też zaporowe ceny.

Nowa kurtka od Runmi Technology ma kosztować 549 yuanów, czyli jedynie około 294 zł. Jeśli, jak zapowiada producent, będzie lekka, wygodna, a grzanie będzie działało, to ma szansę trafić do większej liczby klientów.

Wysyłka rusza już 15 października. Kurtka dostępna będzie w każdym kolorze, pod warunkiem, że jest to czarny.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst