REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Bankowość

BZ WBK zmienia się dziś w Santander Bank Polska. Wszystko, co musisz wiedzieć

Wrocławski Sąd Rejonowy zarejestrował dzisiaj zmianę statutu jednego z banków. BZ WBK oficjalnie zmienia się w Santander Bank Polska.

07.09.2018
11:25
BZ WBK zmienia się w Santander Bank Polska.
REKLAMA
REKLAMA

W maju br. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało o rebrandingu Banku Zachodniego. I właśnie na naszych oczach BZ WBK zmienia się w Santander Bank Polska. Teraz nową nazwę zarejestrował sąd. To początek zapowiadanego rebrandingu, którego kulminacja ma nastąpić w najbliższy poniedziałek (10.09), na organizowanej przez bank konferencji. Już teraz możemy korzystać z nowej strony internetowej banku. Ich fanpage na Facebooku też już ma nową nazwę i zmieniony wygląd.

BZ WBK zmienia się w Santander - co to oznacza dla klientów?

Nazwa to tylko początek wszystkich modyfikacji. Co się jeszcze zmieni?

 1. Siedziba Santander Bank Polska będzie się znajdować nie we Wrocławiu, a w Warszawie
 2. Nowa nazwa wraz z logotypem banku na oddziałach
 3. Nowe druki i formularze
 4. Inny adres strony internetowej i poczty e-mail w domenie santander.pl
 5. Nowa aplikacja mobilna, która ma zostać pokazana w poniedziałek
 6. Niektóre nazwy oraz wygląd serwisów bankowości elektronicznej i mobilnej
 7. Nowe materiały reklamowe i informacyjne dla klientów.

A co zostanie po staremu?

Jak zarzekają się przedstawiciele zmieniającego nazwę i graficzną otoczkę banku, od klienta owe modyfikacje nie będą wymagały jakichkolwiek działań. Na dotychczasowych zasadach jak do tej pory funkcjonować będą:

 1. Umowy, wszystkie pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów
 2. Zasady kredytowania oraz produkty i usługi
 3. Numery rachunków bankowych
 4. Numery, hasła PIN oraz daty ważności kart
 5. Karty z logiem BZ WBK pozostaną w użytku do końca ich daty ważności
 6. Hasła do bankowości internetowej

Bank Zachodni to już Santander Bank Polska, ale marka ta sama.

Grupa Banku Zachodniego WBK, w skład której wchodzi Santander Consumer Bank, spółka faktoringowa, spółka leasingowa i TFI, to uznany gracz na polskim rynku. Pod względem wielkości aktywów zajmuje trzecie miejsce. Wyprzedzają go tylko Bank Pekao i PKO Bank Polski.

BZ WBK do tej pory mógł poszczycić się zaufaniem klientów. Ci w ostatnim czasie doceniali elastyczność banku względem podbijających rekordy popularności płatności mobilnych. Klienci dawnego BZ WBK mogą korzystać z Google Pay i Apple Pay. Do tego jeszcze Blik i płatności HCE (zbliżeniowe telefonem). Bank coraz odważniej podchodzi do też do technologii blockchain. Przykładem jest aplikacja One Pay FX, która pozwala na przelewy zagraniczne. Wykorzystuje program Ripple, dzięki czemu przelewy na blockchainie są natychmiastowe.

REKLAMA

Powitaj rebranding i zapłać za zakupy zegarkiem.

Dla władz banku to solidny fundament, na którym zamierza dalej budować swoją markę. Okazją do rozszerzenia i tak już licznych w porównaniu z innymi możliwościami jest właśnie rebraning. W październiku klienci BZ WBK, a od teraz już Santander Bank Polska, będą mogli skorzystać z nowego sposobu płatności - Fitbit Pay, która dokonuje się za pomocą smartwatcha Fitbit. Wcześniej mogli płacić inteligentnym zegarkiem przy pomocy Garmin Pay.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA