REKLAMA

Amazon dogania Apple'a. Wartość imperium Bezosa przekroczyła właśnie bilion dolarów

Apple i Amazon z pewnością nie mogą narzekać na obecną koniunkturę na amerykańskiej giełdzie. Obie firmy warte są obecnie ponad bilion dolarów. Wynik godny pozazdroszczenia.

04.09.2018 16.56
amazon wartość
REKLAMA
REKLAMA

Amazon dołączył do klubu bilionerów dzisiaj, tj. we wtorek 4 września, kiedy to cena za akcje tej spółki podskoczyła do 2050,27 dol. Po przemnożeniu tej kwoty przez liczbę dostępnych na amerykańskiej giełdzie akcji Amazonu (487 741 189) daje nam wynik powyżej 1 000 000 000 000 dol.. To o ponad 1/3 więcej niż wartość polskiego PKB za 2017 r.

Amazon warty bilion dolarów.

REKLAMA

Co więcej, 24-letnia firma Amazon zaczyna czerpać coraz większe zyski z nowego rodzaju świadczonych przez siebie usług. Oprócz bycia największym na świecie sklepem internetowym, firma Jeffa Bezosa staje się też coraz bardziej popularnym dostawcą takich usług, jak hosting, czy przetwarzanie danych w chmurze (Amazon Web Services). Jednym słowem: wartość Amazonu będzie nadal rosła.

Chociaż z perspektywy Jeffa Bezosa, dyrektora generalnego Amazonu, kolejne zyski są praktycznie bez znaczenia. I tak jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Według agencji Bloomberg majątek Bezosa wynosi ok. 166 mld dol. Szef Amazonu nie planuje jeszcze spocząć na laurach. Bezos przymierza się chociażby do przedsięwzięcia związanego z kosmicznym górnictwem. Cóż, trudno się dziwić, że firma z takim kapitałem zaczyna spoglądać w gwiazdy i zastanawiać się, ile można na nich zarobić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA