REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Na 8 miesięcy pójdzie siedzieć haker, który ukradł i upublicznił nagie zdjęcia aktorek

Kolejny haker, który w 2014 r. wykradł nagie zdjęcia aktorek, został wreszcie kazany. Wyrok za tę napaść na tle seksualnym to 8 miesięcy więzienia i trzy lata pod nadzorem. 

30.08.2018
13:46
Jennifer lawrence
REKLAMA
REKLAMA

George Garofano to jeden z 4 hakerów powiązanych z głośną sprawą włamania na konta i opublikowania w sieci intymnych zdjęć celebrytek i aktorek. Wśród jego ofiar, znalazły się między innymi Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst czy Kaley Cuoco. Garofano przyznał się do winy i spędzi najbliższe 8 miesięcy w więzieniu, a przez kolejne 3 lata będzie znajdował na oku odpowiednich służb.

Jak hakerzy wykradli nagie zdjęcia aktorek?

Wbrew zarzutom, które pojawiły się na początku sprawy, o wyciek nie można oskarżyć Apple’a. Żeby dostać się do kont na iCloudzie, hakerzy posłużyli się zwykłym phishingiem. Przestępcy podawali się za pracowników firmy z Cupertino odpowiedzialnych, o ironio, za bezpieczeństwo. Oszukane ofiary przekazywały rzekomym specjalistom hasła i loginy do usług, w których przechowywane były kopie ich intymnych zdjęć.

Garofano przyznał się do winy.

Prokuratura żądała wyższego wyroku i wcale mnie to nie dziwi. Jennifer Lawrence w słynnym już wywiadzie dla Vanity Fair bardzo dosdanie i szczerze odniosła się do sprawy, przedstawiając ją z perspektywy ofiary. Kradzież tego typu materiałów określiła jako napaść na tle seksualnym i trudno jej nie przyznać racji. Aktorka z całą mocą skrytykowała też ludzi, którzy próbowali zarobić, sprzedając dalej odkryte w internecie zdjęcia.

Prokuratura chciała dla Garofano od 10 do 16 miesięcy więzienia. Jak argumentowała, haker nie działał pod wpływem impulsu i nie zreflektował się po pierwszym przekręcie, ale skrupulatnie tworzył swoją kolekcję. Jego kariera trwała 18 miesięcy, w czasie których zhakowanych zostało aż 240 kont. Zdobytych nielegalnie intymnych materiałów nie zachował dla siebie, ale rozpowszechnił w internecie ku uciesze gawiedzi.

REKLAMA

Obrona argumentowała, że od czasu 2014 r. Garofano przestał hakować i nie miał odtąd żadnych kłopotów z prawem. Dojrzał i zdaje sobie sprawę z tego, jakie szkody wyrządził ofiarom. Można mieć tylko nadzieję, że to prawda.

Pozostali przestępcy Ryan Collins i Edward Majerczyk zostali skazani na odpowiednio 18 i 9 miesięcy w więzienia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA