REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google konsekwentnie ściemnia. Ciemny motyw pojawi się w aplikacji Telefon

Google wybiela swoje aplikacje na potęgę, ale nie zapomina też o miłośnikach nocnych trybów. Według informacji zamieszczonych przy najnowszej aktualizacja aplikacja Telefon od Google ma dostać swój ciemny motyw. 

28.08.2018
17:39
aplikacja google telefon dark theme
REKLAMA
REKLAMA

To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników ciemnych trybów. Aplikacja telefoniczna Google’a będzie dostępna w ciemnych kolorach „wkrótce”. Cokolwiek będzie to oznaczać w praktyce.

Mroczna strona dzwonienia, czyli ciemny motyw w aplikacji Telefon od Google.

Czujne oko czytelnika Droid-Life wyłapało ważną informację w opisie zmian wprowadzanych przez poniedziałkową aktualizację. Choć treść jest nad wyraz lakoniczna i krótka, wielu osobom z pewnością po przeczytaniu jej nieco szybciej zabije serce.

Aplikacja Telefon ma nowy wygląd, a wkrótce dodamy tryb ciemny.

Żeby przekonać się, jak brak ciemnej wersji doskwierał użytkownikom, wystarczy wejść do sklepu Google i przejrzeć komentarze. Nawet jeśli aplikacja działa bez problemu, zadowoleni konsumenci obniżają jej ocenę właśnie ze względu na braku dostępu do ciemnej wersji kolorystycznej. Nie wystarczy nam już jeden, nawet i ładny, ale narzucony i nie zmieniany motyw, chcemy wyboru i coraz częściej uważamy, że to nie jest miły dodatek, ale nasze pełne prawo, za którego ograniczenie możemy karać surowymi ocenami.

Rok 2018 to intensywny czas pracy dla projektantów Google’a. Regularnie pojawiają się nowe informacje o zmianach w wyglądzie różnych aplikacji. Google na coraz większą skalę udostępnia swoim użytkownikom oficjalne ciemne wersje aplikacji, ale głównie zmiany są związane z dostosowywaniem kolejnych wizualnych do odświeżonego standardu Material Design.

Nowy wygląd aplikacji Telefon zobaczą wszyscy, nie tylko miłośnicy ciemnych kolorów.

REKLAMA

Nowy wygląd to niemal na pewno zaadaptowanie zasad Material Theme. Będzie więc przede wszystkim znacznie jaśniej. Aplikację zdominuje biel, a akcenty kolorystyczne zostaną drastycznie ograniczone. Zniknie między innymi charakterystyczna niebieska belka u góry ekranu.

Dużą transformację przejdzie też ekran dzwonienia. Do tej pory charakterystycznie kolorowy, po zmianach otrzyma barwę jednolitej bieli. Muszę przyznać, że ta akurat ta zmiana bardzo mi odpowiada, bo obecny ekran dzwonienia nie jest atrakcyjny od lat. Czcionka, przynajmniej w niektórych miejscach, została zmieniona na Google Sans. Rogi, między innymi pola wyszukiwania, zostaną zaokrąglone, a kolejna aplikacja dołączy do grona tych, które zostały zaktualizowane do Material Theme.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA