REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Oglądaj YouTube’a na czarno. Ciemny motyw już u pierwszych użytkowników Androida

Jeżeli z niecierpliwością czekacie na ciemny motyw interfejsu dla aplikacji YouTube dla Androida, to mam dobre wieści. Wkrótce trafi on do wszystkich użytkowników, a pierwsi z nich właśnie go otrzymują.

30.07.2018
9:24
youtube darmowy pip
REKLAMA
REKLAMA

To aż dziwne, że przez tyle lat ta największa na świecie usługa społecznościowego VoD nie doczekała się ciemnego motywu interfejsu. YouTube długo zwlekał z jego zaprojektowaniem i wprowadzeniem, a jak w końcu się na to zdecydowano, to czas jego wprowadzenia jest… no cóż, długi. Najpierw pojawił się w wersji webowej na desktopy:

 class="wp-image-698539"

Teraz w końcu otrzymują go użytkownicy Androida. Nie wszyscy otrzymali jeszcze nowy motyw. Tak właściwie, to po krótkiej sondzie wewnątrz zespołu Spider’s Web okazało się, że nikt z nas go jeszcze nie ma. A to oznacza, że dzisiejsze poranne doniesienia medialne, jak to na XDA-Developers, są na razie jedyną sposobnością, by móc przyjrzeć mu się z bliska.

Ciemny motyw w YouTube na Androida włączy się automatycznie.

YouTube Android ciemny motyw class="wp-image-776566"
(źródło: XDA-Developers)

Jak informują użytkownicy, którzy już otrzymali nową wersję aplikacji, ciemny motyw interfejsu staje się tym domyślnym w aplikacji. Oznacza to, że łatwo będzie go odkryć, jak w końcu się pojawi – to właśnie w tym trybie aplikacja będzie się domyślnie uruchamiać. Domyślny jasny motyw nigdzie nie znika, jest nadal dostępny w ustawieniach aplikacji.

Ciemny motyw na szczęście nie jest zwykłą podmianką białego koloru na czarny.

REKLAMA

YouTube zdecydował się na przyjemne dla oka i czytelne szarości, które może nie będą wyglądać tak elegancko na wyświetlaczach OLED, ale za to są powinny oferować większą czytelność i mniejszy wysiłek dla oczu.

Aktualizacja jest wdrażana falami według nieznanego nam klucza. Dajcie znać w komentarzach, czy wasze telefony z Androidem otrzymały już ciemny motyw. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że aktualizacja jest dostępna również w naszym kraju.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA