REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Czas najwyższy. Ciemny motyw YouTube’a dostępny także w aplikacji mobilnej

Jeżeli spodobał ci się ciemny motyw YouTube’a, który jest dostępny od jakiegoś czasu w wersji desktopowej, teraz możesz go włączyć w wersji mobilnej. Google udostępnia go w oficjalnej aplikacji YouTube’a.

13.03.2018
19:37
YouTube
REKLAMA
REKLAMA

Na ciemny motyw YouTube’a czekałem praktycznie od zawsze. Korzystałem z niego jeszcze zanim pojawił się oficjalnie, za sprawą różnych wtyczek do przeglądarek. W ubiegłym roku Google w końcu się złamało i pozwoliło odejść użytkownikom od bieli. W lutym YouTube udostępnił testową wersję nowej wersji serwisu, która zawierała ciemny motyw, a od maja nowy wygląd jest dostępny u wszystkich.

Największą nowością w interfejsie był ciemny motyw, na który czekało wiele osób.

Teraz ciemny motyw trafia również do aplikacji mobilnej YouTube’a.

Ciemny motyw YouTube’a trafia do oficjalnych aplikacji serwisu na systemach iOS i Android. Użytkownicy iPhone’ów i iPadów powinni dostać aktualizację do nowej wersji już dziś, natomiast wersja na Androida zostanie zaktualizowana niebawem. Kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiadomo, ale najpewniej jest to kwestia dni.

Jeżeli korzystasz z iOS, ale nie widzisz jeszcze nowej wersji aplikacji, spróbuj wymusić zamknięcie YouTube’a i uruchom go ponownie. Po tym zabiegu powinieneś mieć możliwość włączenia ciemnego motywu.

Jak włączyć ciemny motyw w aplikacji YouTube?

 class="wp-image-698542"

Wystarczy dotknąć ikonki z awatarem w prawym górnym rogu, a następnie przejść do ustawień. W tym miejscu powinien być widoczny przełącznik „Ciemny motyw”.

REKLAMA

Motyw zupełnie zmienia wygląd aplikacji i moim zdaniem prezentuje się o niebo lepiej o klasycznej bieli. Strony poszczególnych kanałów zachowują swoją kolorystykę w górnej części interfejsu, natomiast cała zawartość strony (lista filmów, komentarze, opisy) jest utrzymana w ciemnej tonacji.

Taki wygląd sprawia, że filmy mocniej się wyróżniają, a jednocześnie aplikacja mniej męczy wzrok. Na pewno docenią to osoby, które lubią obejrzeć kilka filmów do poduszki, tuż przed snem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA