REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Czołgiści do boju. Twórcy World of Tanks organizują turniej upamiętniający powstanie warszawskie

Studio Wargaming postanowiło upamiętnić powstanie warszawskie w nietypowy sposób. Gracze World of Tanks rozegrają specjalny turniej, w którym będzie można wygrać Pudla - niemiecki czołg, który udało się przejąć powstańcom.

31.07.2018
10:20
powstanie-warszawskie-w-world-of-tanks
REKLAMA
REKLAMA

Rejestracja graczy, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu odbędzie się w sobotę, 4 sierpnia. Sam turniej rozpocznie się dzień później. Pudel nie jest jedyną interesującą nagrodą dostępną z okazji wydarzenia upamiętniające powstanie warszawskie.

Powstanie warszawskie w World of Tanks

powstanie-warszawskie-w-world-of-tanks class="wp-image-583949"

Główną nagrodą będzie tajemniczy czołg VIII poziomu z dołączonym miejscem garażowym. Pudel będzie nagrodą za miejsce nr 2. Nagroda za ostatnie miejsce na podium to tysiąc złotych monet i 5 polskich racji bojowych, czyli kultowy chleb ze smalcem. Tak, w grze polskimi czołgami bonusy zapewnia chleb ze smalcem. Bardzo szanuję.

Rejestracja do turnieju oraz szczegółowe informacje dotyczące rozgrywki znajdują się tutaj. Jeśli z kolei zastanawiacie się, jak się gra Pudlem, to odsyłam was do recenzji napisanej przez Mateusza.

Wargaming robi to dobrze

REKLAMA

Oczywiście można dyskutować o tym, czy turniej w jakiejś grze komputerowej to odpowiednia forma uczczenia pamięci o tak krwawym i dramatycznym wydarzeniu, jakim było powstanie warszawskie. Moim zdaniem forma ta akurat pasuje do World of Tanks. No i trudno zarzucić ludziom z Wargaming jakąś niekonsekwencję. Twórcy World of Tanks od lat wspierają inicjatywy i akcje związane z upamiętnianiem ważnych wydarzeń związanych z II WŚ. Możecie nie wiedzieć na przykład o tym, że Wargaming z pieniędzy zarobionych na swoich wirtualnych czołgach ratuje zapomniane muzea ze zbiorami z tego okresu.

Nie wspomnę już nawet o walorach edukacyjnych samej gry. Chociażby jej popularność sprawia, że bardzo wielu graczy World of Tanks zaczyna bliżej interesować się tym okresem w naszej historii. Dlatego turniej z okazji powstania warszawskiego jest moim zdaniem o wiele lepszą akcją, niż kompletnie nieprzygotowany Mike Tyson, czytający jakiś generyczny tekst z promptera. Na koniec nie pozostaje mi nic innego, niż życzyć powodzenia graczom, którzy wezmą udział w turnieju Wargaming.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA