REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Mike Tyson wydukał z kartki info o Powstaniu Warszawskim. W życiu nie czułem się tak dumny z bycia Polakiem

Ngomnyaka we-1959, umgaqo-siseko waseBasololand wadluliselwa. Ngowe-1965, ilizwe lafumana ukuzimela kwangaphakathi. Ngaloo nyaka, unyulo lwaluqhutyelwe, oluphela ngempumelelo yePublic Party ye-Basuto (BNP), okwesibini iqela elikhulu kwipalamente laba yi-Sotho Party (BCP). 

30.07.2018
12:44
Mike Tyson wydukał z kartki info o Powstaniu Warszawskim
REKLAMA
REKLAMA

Ngowe-1966, uBukumkani baseUnited Kingdom banika iBusolol independence kunye nemvume yoMzantsi Afrika. Umbuso omtsha owaziwayo njengoBukumkani baseLesotho usebenza njengombuso womgaqo-siseko kunye nepalamente ye-bicameral. UMoshoeshoe II waba yinkosi, kodwa inkokheli yongqongqo yayiyiNkulumbuso uLeabua uJonathan. Ilizwe elitsha liye lalawulwa ngumzabalazo wempembelelo phakathi kokumkani kunye norhulumente oxhaswe yi-BCP.

Ngowe-1970, emva kokulahlekelwa ukhetho lwephalamende, uNdunankulu uJonathan waqhubisana waza wazisa isimo sengxamiseko. Urhulumente unqamisile umgaqo-siseko, wagxininisa inkcaso kwaye wanciphisa amandla obukhosi. Ngowe-1973, ngenxa yesivumelwano phakathi kukaRhulumente kunye nookumkani, ipalamende yesikhashana yasungulwa. Iqumrhu ligxeke ngokucacileyo ubandlululo eMzantsi Afrika osondelene nawo. Ukususela ngo-1979, kwakukho iimfazwe eziqhubekayo ezichasene namaqela aphikisayo, i-Lesotho Liberation Army (LLA) eyiyophiko lezempi le-BCP.

Miło, że pytacie.

Właśnie przekleiłem sobie do translatora fragment Wikipedii na temat historii Lesotho czy innego Bantustanu, nie wiem dokładnie, nie czytałem. Później przetłumaczyłem na język potomków tamtejszych Buszmenów. Żaden tam ze mnie Mike Tyson, ale i tak mam nadzieję, że lesothański internet będzie dzisiaj pękał z dumy, ponieważ duży blog z Polski uczcił ich historię.

"Co ty w ogóle gadasz. Jesteś jakimś randomem piszącym na blogu o pokrowcach do iPhone'a, nawet nie zadałeś sobie trudu przeczytania ich historii i na dodatek kaleczysz piękny język tubylców koślawym translatorem!".

No i co z tego? Internauci w Polsce od rana zachwycają się, że Mike Tyson ledwo wydukał z kartki jakiś tekst na temat Powstania Warszawskiego, że ma na ręku biało czerwoną opaskę z symbolem powstania i że w sumie jest to facet z dość wątpliwym życiorysem, który obecnie ma takie długi, że za pieniądze poszedłby nawet do programu Kuby Wojewódzkiego albo czytał na głos Krytykę Polityczną.

Och, jak Black kocha Powstańców

Tutaj oczywiście nie chodzi o krew, o wojnę, o niepodległość. Nie chodzi nawet o pamięć. Rok temu konkurencyjny energy drink - Tiger - skrobał się z afery po powierzeniu prowadzenia swoich mediów społecznościowych gościowi, który nie tylko nie nadawałby się do rozwożenia cateringu dietetycznego w Bielsku-Białej, ale chyba nawet - choć co do tego nie mam pewności - nie mógłby zostać ekspertem prawnym Warsaw Media House.

To była wielka afera, Tiger skrobie się z niej do dzisiaj, a pamięć o Powstaniu Warszawskim naprawdę została obrażona. Black chciał zatem siłą rzeczy wykorzystać problemy rywala i oto w patetycznym tonie zapłacił Mike'owi Tysonowi za wydukanie, że uNdunankulu uJonathan waqhubisana waza wazisa isimo sengxamiseko.

REKLAMA

Ja to widzę, mam świadomość tego, co próbują tutaj zrobić i moim zdaniem zarówno pomysł, jak i wykonanie są słabe.

A wymierzanie policzków konkurencji tańcząc na gruzach Warszawy... ja bym bardzo chciał żeby producenci energy drinków zaczęli się w końcu trzymać z daleka od Powstania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA