Bankowość  / News

PayLane wyprzedza PayU i Przelewy24. Wprowadza wsparcie dla Apple Pay w płatnościach online

PayLane wyprzedziło swoich konkurentów i wdrożyło już wsparcie dla Apple Pay. Partnerzy firmy mogą zaoferować tę opcję swoim klientom przed dostawcami korzystającymi z PayU i Przelewy24.

System płatności Apple’a okazał się w Polsce sporym sukcesem. Posiadacze sprzętów z logo nadgryzionego zaczęli dodawać swoje karty bardzo ochoczo, a przy tym realizują z ich użyciem bardzo dużo transakcji. Niewykluczone, że popularność tego rozwiązania niedługo jeszcze bardziej wzrośnie.

Apple Pay kojarzy się przede wszystkim z płatnościami zbliżeniowymi, ale możliwości tego rozwiązania są znacznie większe. Klienci mogą z jego użyciem użyciem opłacać również zakupy w internecie. Sprzedawcy muszą jednak zadbać sami o zaoferowanie tej formy płatności.

PayLane wspiera Apple Pay w internecie.

Twórcy platform e-commerce i sklepów internetowych, którzy zdecydowali się na współpracę z PayLane, mogą już oferować Apple Pay klientom. Użytkownicy po jednorazowym skonfigurowaniu usługi na komputerze Mac będą mogli wygodnie opłacać zakupy online bez przepisywania kodów, podawania danych karty płatniczej lub logowania się na stronę banku.

Po kliknięciu przycisku zakupu, autoryzacji dokonuje się poprzez dotknięcie czytnika Touch ID w najnowszych MacBookach Pro z Touch Barem lub poprzez autoryzację z poziomu telefonu z wykorzystaniem Touch ID lub Face ID. Można potwierdzić płatność też z poziomu zegarka Apple Watch. Trzeba tylko pamiętać, że na komputerze trzeba korzystać z przeglądarki Safari.

Po wdrożeniu Apple Pay w PayLane czekamy teraz na ruch Allegro oraz PayU i Przelewy24.

Allegro zapowiedziało dodanie obsługi tej formy rozliczeń, a obaj wymienieni partnerzy obsługujące płatności wyrazili nadzieję, że uda się dodać wsparcie dla Apple Pay w niedalekiej przyszłości. W ani jednym przypadku nie podane zostały jednak żadne konkretne i wiążące terminy.

Mam nadzieję, że nie będziemy musieli na udostępnienie Apple Pay u innych dostawców usług czekać miesiącami. PayLane udowodniło, że da się wdrożyć Apple Pay znacznie szybciej. Firma nie jest jednak liderem rynku, a wiele sklepów decyduje się na współpracę właśnie z PayU i Przelewy 24.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst