REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Płatności Apple Pay online ruszą w Polsce i to z kopyta. Allegro szykuje się do ważnej premiery

Apple Pay w Polsce będzie można wykorzystać również w internecie. Do wdrożenia systemu płatności od Apple’a szykuje się właśnie Allegro. Przy okazji może dostać go mnóstwo innych sklepów i serwisów e-commerce.

04.07.2018
19:01
apple pay pko bp Garmin pay
REKLAMA
REKLAMA

Od debiutu Apple Pay w naszym kraju minęły już dwa tygodnie. Wedle wstępnych szacunków po półtora tygodnia Polacy dodali do usługi około 200 tys. kart. O nowej metodzie płatności było bardzo głośno, a jej wdrożeniem banki chwalą się na reklamach.

Z początku mogliśmy skorzystać z Apple Pay w Polsce jednak wyłącznie podczas płacenia za zakupy i usługi w prawdziwym świecie, poprzez zbliżenie telefonu do terminala. Niewykluczone, że niedługo skorzystamy z tego rozwiązania również w sieci.

Allegro zapowiada wsparcie dla Apple Pay.

Płatności zbliżeniowe telefonem to tylko jedna z funkcji Apple Pay. Tę samą metodę płatności można wykorzystać do opłacania usług i zakupu dóbr w internecie - z poziomu aplikacji mobilnych lub przeglądarki Safari, w tym na komputerach Mac - autoryzując płatności poprzez Touch ID albo Face ID.

Do tej pory nie trafiłem jednak na polskie (ani zagraniczne…) serwisy z kategorii e-commerce, które by na to pozwalały. Jak podaje jednak serwis Cashless, wdrożenie Apple Pay zapowiedział rzecznik prasowy Allegro ze względu na duże zainteresowanie usługą wśród posiadaczy iPhone’ów.

Apple Pay nie pojawi się w Allegro jednak z dnia na dzień.

Klienci będą musieli jednak poczekać na pojawienie się wsparcia dla Apple Pay w Allegro jeszcze kilka miesięcy. Nie padła jednak deklaracja dotycząca dokładnego terminu, gdy nowa metoda płatności się pojawi.

REKLAMA

Nie wiemy też, czy Allegro wdroży Apple Pay samodzielnie, czy za pośrednictwem jednego ze swoich partnerów. Od lat transakcje w serwisie rozlicza PayU, a od jesieni ubiegłego roku klienci mogą wybrać platformę Przelewy24.

Jeśli metoda płatności Apple Pay pojawi się w Allegro za pośrednictwem jednego z tych dwóch partnerów, to niewykluczone, że PayU bądź Przelewy24 udostępni nowy system płatności również w innych serwisach korzystających z ich usług.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA