REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Biznes
  3. Tech

Wirtualna Polska kończy z żenującymi praktykami przekierowania do zajawek tekstów na stronie głównej

Niewiele jest w polskim internecie bardziej żenujących praktyk, niż klik w artykuł, który przenosi do zajawki tekstu na stronie głównej i wymusza kolejny klik w tekst, które od wielu miesięcy stosują polskie portale, by sztucznie nabijać ruch.

Wirtualna Polska kończy z przekierowaniem do zajawek tekstów na stronie głównej
REKLAMA
REKLAMA

W rozmowie z nami redaktor naczelny Wirtualnej Polski Tomasz Machała deklaruje: wyłączamy całość tego mechanizmu na stronach WP.pl.

- Chcemy budować wartość w długoterminowym okresie, a nie w narkotycznym wstrzykiwaniu sobie dopalacza w żyłę - mówi Machała.

Wkrótce będziemy mieli sposobność weryfikacji prawdziwości tej deklaracji. Szef Wp.pl obiecuje, że większość tych mechanizmów zostanie wyłączonych jeszcze w czerwcu.

Rezultatem tego działania będą zapewne zmiany w wynikach rankingów Gemiusa, czyli statystycznego benchmarku dla polskiego internetu. Od przejęcia WP.pl przez właścicieli portalu 02.pl mamy do czynienia z bezprecedensową walką z Onetem o pozycję nr 1 wśród największych grup mediowych w polskim internecie.

Od wielu miesięcy obie grupy: Wirtualna Media Holding i Onet-RAS Polska przekrzykują się w komunikowaniu tego, że są liderem. Odpuszczając walkę o sztuczne nabijanie ruchu na stronie głównej, Wirtualna Polska wycofuje się z tego wyścigu. Może to mieć także negatywne konsekwencje dla wyniku finansowego firmy.

REKLAMA

- Trudno - mówi w rozmowie ze Spider’s Web Tomasz Machała - Wierzę jednak głęboko, że reklamodawcy docenią wartość, którą im dajemy – prawdziwy ruch, nie dopalony ruch, nie oszukany ruch, nie walkę w kisielu, tylko realne liczby.

Całość wywiadu z Tomaszem Machałą do przeczytania tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA