REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Do dwóch razy sztuka. Pokemon GO Fest 2018 się odbędzie, pomimo zeszłorocznego fiaska

07.05.2018
20:10
pokemon go fest 2018 summer tour safari zone
REKLAMA

Pomimo zeszłorocznego fiasko szefostwo Niantic nie porzuciło idei zlotu fanów swojej gry. Już wiemy, kiedy i gdzie odbędzie się Pokemon GO Fest 2018. To zresztą nie koniec atrakcji, jakie przygotowano dla trenerów na nadchodzące wakacje.

REKLAMA

Pokemon GO przeżywa właśnie drugą młodość. Dodanie do gry zadań, w tym specjalnych misji pozwalających na odblokowanie mitycznego Mew, okazało się strzałem w dziesiątkę. Niantic utrzymuje zainteresowanie swoją grą kolejnymi eventami. Wiemy też, w jaki sposób firma chce uczcić drugie urodziny swojego mobilnego hitu.

Zapowiedziano właśnie Pokemon GO Fest 2018.

Impreza odbędzie się w Chicago w dniach od 14 do 15 lipca pod hasłem A Walk in the Park. Niantic zapowiada „zupełnie nowy typ całodniowej przygody” dla trenerów. Na miejsce eventu wybrano Lincoln Park oraz piszą trasę o długości 1,8 mili.

Bilety wstępu na Pokemon GO Fest 2018 będzie można kupić od 11 maja i będą kosztować 20 dolarów. Co ciekawe, Niantic organizuje imprezę pod tą samą nazwą, co rok temu. To o tyle ciekawe, że można było podejrzewać, że firma się od tego eventu odetnie.

Pokemon GO Fest 2017 było katastrofą.

Podczas imprezy Pokemon GO Fest 2017 serwery padły, podobnie jak okoliczne stacje bazowe amerykańskich operatorów. Gracze zgromadzeni na malutkiej przestrzeni nie mogli uczestniczyć w zabawie przez cały dzień. Niantic próbowało ratować sytuację i zapewniło graczom bonusy w grze, ale to nie wystarczyło.

Słusznie niezadowoleni uczestnicy żądali nie tylko zwrotu pieniędzy za bilety wstępu na Pokemon GO Fest 2017, ale również odszkodowania od Niantic za transport i nocleg. Firma musiała wyłożyć z tytułu pozwu zbiorowego aż 1,5 mln dol. Pozostaje mieć nadzieję, że przez rok firma wyciągnęła wnioski z ubiegłorocznej porażki.

Pokemon GO Summer Tour 2018

Pokemon GO Fest będzie tylko jedną z imprez, w jakich trenerzy będą mogli uczestniczyć w najbliższe wakacje. W terminie od 30 czerwca do 1 lipca odbędzie się w Dortmundzie event w Pokemon GO z serii Safari Zone.

Sercem eventu będzie Westfalenpark, ale będą mogli wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Dortmundu i odwiedzający to miasto turyści. Gracze mogą spodziewać się Pokemonów regionalnych, które nie są normalnie dostępne w Europie.

Kolejny event typu Safari Zone odbędzie się w Japonii, w mieście Yokosuka. Nie podano jednak jeszcze dokładnego terminu. Zapowiedziano też liczne wyzwania dla graczy z całego świata niezależnie od ich miejsca zamieszkania.

REKLAMA

Niantic nie rezygnuje też z Dni Społeczności. Najbliższy odbędzie się 19 maja, a jego gwiazdą będzie Charmander. Kolejne terminy Pokemon GO Community Day wyznaczono na 16 czerwca i 8 lipca. Niedługo odbędzie się też druga edycja Adventure Week.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA