REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Od teraz możesz korzystać z Gmaila nawet bez połączenia z internetem. Tłumaczymy, jak to zrobić

Google po cichu dodał wsparcie dla trybu offline w poczcie Gmail. Od teraz użytkownicy mogą przeglądać swoją pocztę bez połączenia z internetem bez instalowania dodatkowych rozszerzeń do przeglądarki internetowej.

14.05.2018
17:24
nowy gmail offline
REKLAMA
REKLAMA

Nowy Gmail ma unowocześniony interfejs. Ułatwiono w nim archiwizowanie niepotrzebnej poczty i wypisywanie się z newsletterów. Poczta sama przypomni o tym, by odpowiedzieć na zaległe wiadomości, a te, które nie wymagają natychmiastowej reakcji można „odłożyć na później”. Nie wszystkimi nowościami w Gmailu jego twórcy się jednak głośno chwalili.

Podczas gdy na Google I/O prezentowano tryb automatycznego odpisywania na maile w oparciu o sztuczną inteligencję, głęboko w ustawieniach poczty Gmail pojawiło się wsparcie dla nowego trybu offline. Wcześniej, by pracować z pocztą bez połączenia z siecią, trzeba było korzystać z zewnętrznego programu pocztowego lub rozszerzenia do przeglądarki.

Gmail offline bez rozszerzeń - jak włączyć?

Nowy tryb offline dostępny jest dla wszystkich osób, które zdecydowały się włączyć nowy Gmail. Po jego uruchomieniu wystarczy kliknąć w koło zębate w prawym górnym rogu, wejść w ustawienia i przejść do zakładki podpisanej Offline.

nowy gmail offline jak wlaczyc class="wp-image-731457"

Gmail offline pozwala wybrać, jak wiele wiadomości będzie przechowywanych w pamięci podręcznej. Można pobierać pocztę z ostatniego tygodnia, miesiąca lub 90 dni, z załącznikami lub bez. Gmail może przechowywać lokalnie maksymalnie 7 GB poczty.

W ustawieniach poczty można również wybrać, czy przeglądarka ma zostawiać w pamięci czy usuwać dane po wylogowaniu lub zmianie hasła. Google jednak ostrzega, że pobieranie nowej poczty od zera po każdym logowaniu może trwać nawet kilka godzin.

Niestety jest mały haczyk i nie wszyscy skorzystają z nowości.

REKLAMA

Chociaż w planach jest udostępnienie poczty Gmail (i nie tylko) jako pełnoprawnej PWA (Progressive Web App), jak na razie nowy tryb offline ograniczony jest wyłącznie do jednej przeglądarki. Jest nią oczywiście program od Google’a. Aby uruchomić nowy Gmail w trybie offline trzeba korzystać z Chrome 61 lub nowszego.

Nowa funkcja powinna jednak ucieszyć wszystkich użytkowników poczty Google’a. Z kolei internauci, którzy do tej pory korzystali z poczty w trybie offline dzięki rozszerzeniu, powinni przesiąść się teraz na nowe rozwiązanie, ponieważ rozszerzenie Gmail Offline przestanie działać przed końcem roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA