Tech  / News

Tak wygląda nowy Gmail. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Picture of the author
185 interakcji
dołącz do dyskusji

Lepszy, wygodniejszy, ładniejszy, dużo bardziej rozbudowany - taki jest nowy przeglądarkowy Gmail, którego szczegóły ujawnił dziś Google.  I którego od dziś można już testować. 

Nowości jest sporo, więc warto przyjrzeć się każdej z nich z osobna:

Dostęp do najważniejszych narzędzi bez otwierania wiadomości.

Jeśli chcemy np. zarchiwizować albo skasować daną wiadomość, nie musimy jej otwierać. Wystarczy najechać na danego maila kursorem, a odpowiednie funkcje - w postaci standardowych ikon - zostaną wyświetlone po prawej stronie. Potem wystarczy już tylko kliknąć właściwą i już - wszystko bez opuszczania głównego ekranu skrzynki odbiorczej.

Wygodniejszy dostęp do załączników.

Ułatwiony zostanie też dostęp do załączników. Od tej pory wyświetlane (w postaci ikon, nie podglądu czy miniaturek) będą bezpośrednio pod tematem wiadomości. Łatwiej więc będzie np. odszukać maile z dołączonymi określonymi plikami.

Możliwość odkładania wiadomości na później.

Jeśli nie chcemy, żeby dana wiadomość zalegała nam w skrzynce pocztowej i wiemy, że odpowiemy na nią dopiero za jakiś czas, możemy ją odłożyć na później. Na przykład na późniejszą godzinę tego samego dnia, najbliższy weekend albo... kiedyś.

Przypominanie o odpowiedziach.

Jeśli zbyt długo nie odpowiemy na niektóre wiadomości lub wątki, Gmail może wyświetlić przy nich przypomnienie, a właściwie sugestię, zachęcającą do tego, aby jednak kontynuować konwersację.

Smart Reply

Funkcja znana użytkownikom aplikacji mobilnej - dla wybranych języków Gmail jest w stanie podpowiedzieć nam gotową odpowiedź. Tak, nie trzeba nic wpisywać samemu, wystarczy wybrać właściwy tekst, kliknąć i wysłać.

Pojawił się też nowy tryb prywatnych wiadomości.

Google wprowadził do Gmaila nowy typ prywatnych/poufnych wiadomości. Pozwala on wysłać maila np. bez możliwości kopiowania, drukowania czy przesyłania dalej. Dodatkowo dla takiej wiadomości można ustawić okres ważności i ewentualnie dodatkowo zabezpieczyć kodem SMS generowanym przez Google.

Mobilny Gmail pomoże wypisać się z newsletterów.

Aplikacja zasugeruje, których newsletterów już nie czytamy i umożliwi szybkie wypisanie się z określonych list mailngowych.

Nowego Gmaila można testować już od dziś. W tym celu wystarczy kliknąć w ustawienia Gmaila (ikonka koła zębatego po prawej stronie na górze) i wybrać Przetestuj nowego Gmaila. Nie u wszystkich użytkowników opcja ta jednak pojawi się od razu - warto więc uzbroić się w cierpliwość.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst