REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tak wygląda nowy Gmail. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Lepszy, wygodniejszy, ładniejszy, dużo bardziej rozbudowany - taki jest nowy przeglądarkowy Gmail, którego szczegóły ujawnił dziś Google.  I którego od dziś można już testować. 

25.04.2018
9:50
Nadchodzi nowy Gmail.
REKLAMA
REKLAMA

Nowości jest sporo, więc warto przyjrzeć się każdej z nich z osobna:

Dostęp do najważniejszych narzędzi bez otwierania wiadomości.

 class="wp-image-723048"

Jeśli chcemy np. zarchiwizować albo skasować daną wiadomość, nie musimy jej otwierać. Wystarczy najechać na danego maila kursorem, a odpowiednie funkcje - w postaci standardowych ikon - zostaną wyświetlone po prawej stronie. Potem wystarczy już tylko kliknąć właściwą i już - wszystko bez opuszczania głównego ekranu skrzynki odbiorczej.

Wygodniejszy dostęp do załączników.

 class="wp-image-723054"

Ułatwiony zostanie też dostęp do załączników. Od tej pory wyświetlane (w postaci ikon, nie podglądu czy miniaturek) będą bezpośrednio pod tematem wiadomości. Łatwiej więc będzie np. odszukać maile z dołączonymi określonymi plikami.

Możliwość odkładania wiadomości na później.

 class="wp-image-723057"

Jeśli nie chcemy, żeby dana wiadomość zalegała nam w skrzynce pocztowej i wiemy, że odpowiemy na nią dopiero za jakiś czas, możemy ją odłożyć na później. Na przykład na późniejszą godzinę tego samego dnia, najbliższy weekend albo... kiedyś.

Przypominanie o odpowiedziach.

 class="wp-image-723063"

Jeśli zbyt długo nie odpowiemy na niektóre wiadomości lub wątki, Gmail może wyświetlić przy nich przypomnienie, a właściwie sugestię, zachęcającą do tego, aby jednak kontynuować konwersację.

Smart Reply

 class="wp-image-723066"

Funkcja znana użytkownikom aplikacji mobilnej - dla wybranych języków Gmail jest w stanie podpowiedzieć nam gotową odpowiedź. Tak, nie trzeba nic wpisywać samemu, wystarczy wybrać właściwy tekst, kliknąć i wysłać.

Pojawił się też nowy tryb prywatnych wiadomości.

 class="wp-image-723075"

Google wprowadził do Gmaila nowy typ prywatnych/poufnych wiadomości. Pozwala on wysłać maila np. bez możliwości kopiowania, drukowania czy przesyłania dalej. Dodatkowo dla takiej wiadomości można ustawić okres ważności i ewentualnie dodatkowo zabezpieczyć kodem SMS generowanym przez Google.

Mobilny Gmail pomoże wypisać się z newsletterów.

 class="wp-image-723072"
REKLAMA

Aplikacja zasugeruje, których newsletterów już nie czytamy i umożliwi szybkie wypisanie się z określonych list mailngowych.

Nowego Gmaila można testować już od dziś. W tym celu wystarczy kliknąć w ustawienia Gmaila (ikonka koła zębatego po prawej stronie na górze) i wybrać Przetestuj nowego Gmaila. Nie u wszystkich użytkowników opcja ta jednak pojawi się od razu - warto więc uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA