Oprogramowanie  / News

Apple wypuścił właśnie betę iOS 11.4. Nowe funkcje zmierzają na iPady i iPhone'y

Picture of the author

Apple wypuścił już nową, testową wersję oprogramowania do iPhone’ów i iPadów. iOS 11.4 w wersji beta jest już dostępny do pobrania. Sprawdzamy, co nowego wnosi uaktualnienie.

Kilka dni temu klienci Apple’a mogli pobrać na swoje urządzenia nowe wersje systemów operacyjnych iOS, macOS, tvOS i watchOS. Po kilku dniach pojawiła się jednak kolejna wersja oprogramowania do iPhone’ów i iPadów oznaczona iOS 11.4 w wersji rozwojowej.

iOS 11.3 wprowadził długo oczekiwaną opcję sprawdzania stanu akumulatora oraz liczne poprawki błędów. Zabrakło jednak innych zapowiadanych od dawna nowości, w tym wiadomości iMessage w chmurze i AirPlay 2.

iOS 11.4 beta 1 - co nowego?

Apple ogłosił udostępnienie iOS 11.4 na swojej ostatniej konferencji poświęconej edukacji. Podczas tego wydarzenia zaprezentowano razem z nowym iPadem nowe API o nazwie ClassKit, które ma ułatwić tworzenie aplikacji dla nauczycieli i uczniów na potrzeby szkół. Ten nowy framework jest częścią iOS 11.4.

Oprócz tego w iOS 11.4 pojawiło się wsparcie dla Wiadomości iMessage w iCloud oraz technologii AirPlay 2. Trzeba jednak pamiętać, że to wcale nie oznacza, że te funkcje trafią do finalnej wersji oprogramowania. Dostępne były wszakże w wersjach beta poprzedniego wydania, ale usunięto je przed premierą iOS 11.3.

iOS 11.4 - kiedy będzie dostępny?

Jak zwykle w przypadku nowych wersji, w pierwszej kolejności iOS 11.4 trafił do twórców aplikacji. Już niedługo jednak uaktualnienie powinno być dostępne w ramach publicznych beta testów poprzez Apple Beta Software Program.

Data premiery pełnej wersji nowego systemu do iPhone’ów i iPadów nie jest jeszcze znana. Można się jednak spodziewać, że stabilne wydanie iOS 11.4 pojawi się za kilka tygodni.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst