REKLAMA

Apple wypuścił właśnie betę iOS 11.4. Nowe funkcje zmierzają na iPady i iPhone'y

Apple wypuścił już nową, testową wersję oprogramowania do iPhone’ów i iPadów. iOS 11.4 w wersji beta jest już dostępny do pobrania. Sprawdzamy, co nowego wnosi uaktualnienie.

03.04.2018 16.26
iOS 11.4 beta 1 iphone
REKLAMA
REKLAMA

Kilka dni temu klienci Apple’a mogli pobrać na swoje urządzenia nowe wersje systemów operacyjnych iOS, macOS, tvOS i watchOS. Po kilku dniach pojawiła się jednak kolejna wersja oprogramowania do iPhone’ów i iPadów oznaczona iOS 11.4 w wersji rozwojowej.

iOS 11.3 wprowadził długo oczekiwaną opcję sprawdzania stanu akumulatora oraz liczne poprawki błędów. Zabrakło jednak innych zapowiadanych od dawna nowości, w tym wiadomości iMessage w chmurze i AirPlay 2.

iOS 11.4 beta 1 - co nowego?

Apple ogłosił udostępnienie iOS 11.4 na swojej ostatniej konferencji poświęconej edukacji. Podczas tego wydarzenia zaprezentowano razem z nowym iPadem nowe API o nazwie ClassKit, które ma ułatwić tworzenie aplikacji dla nauczycieli i uczniów na potrzeby szkół. Ten nowy framework jest częścią iOS 11.4.

Oprócz tego w iOS 11.4 pojawiło się wsparcie dla Wiadomości iMessage w iCloud oraz technologii AirPlay 2. Trzeba jednak pamiętać, że to wcale nie oznacza, że te funkcje trafią do finalnej wersji oprogramowania. Dostępne były wszakże w wersjach beta poprzedniego wydania, ale usunięto je przed premierą iOS 11.3.

iOS 11.4 - kiedy będzie dostępny?

REKLAMA

Jak zwykle w przypadku nowych wersji, w pierwszej kolejności iOS 11.4 trafił do twórców aplikacji. Już niedługo jednak uaktualnienie powinno być dostępne w ramach publicznych beta testów poprzez Apple Beta Software Program.

Data premiery pełnej wersji nowego systemu do iPhone’ów i iPadów nie jest jeszcze znana. Można się jednak spodziewać, że stabilne wydanie iOS 11.4 pojawi się za kilka tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA