Oprogramowanie  / News

Aktualizacje macOS, tvOS i watchOS już dostępne. Zobacz, co się zmieniło

Apple zaktualizował właśnie wszystkie swoje systemy operacyjne. Po iOS 11.3 przyszła kolej na watchOS 4.3, tvOS 11.3 i macOS 10.13.4.

Wczoraj wieczorem jako pierwsza pojawiła się aktualizacja systemu operacyjnego do iPhone’ów i iPadów. iOS 11.3 wprowadza nową funkcję monitorowania stanu naładowania akumulatora i kilka innych pomniejszych nowości. Na tym jednak nie zakończyły się niespodzianki. Pozostałe trzy systemy Apple’a też doczekały się uaktualnienia.

Aktualizacja watchOS 4.3 - co nowego?

System do zegarków Apple’a w nowej wersji otrzymał wsparcie dla trybu lampki nocnej w orientacji pionowej. Ucieszy to osoby, które wyposażyły się w ładowarki firm trzecich, na których zegarek spoczywa w pozycji jak na nadgarstku. W trybie poziomym wskaźnik naładowania akumulatora jest zaś wyraźnie większy.

Oprócz tego watchOS 4.3 wprowadza opcję przeglądania z pozycji zegarka całej biblioteki muzycznej w telefonie - ta funkcja zniknęła w aktualizacji watchOS 4.0. Usprawniono też tarczę zegarka z podpowiedziami Siri, na której pokazywać się teraz będą informacje na temat realizacje celów z aplikacji Aktywność.

Aktualizacja tvOS 11.3 - co nowego?

W przypadku tvOS 11.3 zmieniło się jeszcze mniej. Dodano wsparcie dla synchronizacji klatek w Apple TV 4 generacji, którą wcześniej otrzymało Apple TV 4K. Zabrakło jednak wsparcia, podobnie jak w iOS 11.3, dla AirPlay 2.

Aktualizacji doczekała się również aplikacja Apple TV Remote na iPhone’y i iPady, która pozwala korzystać z telefonów i tabletów jak z dedykowanych pilotów. W tej wersji nie dodano jednak nowych funkcji, a jedynie usunięto błędy.

Aktualizacja macOS 10.13.4 - co nowego?

Na samym końcu pojawiło się uaktualnienie systemu do komputerów Mac. Lista nowości nie jest jednak zbyt imponująca. Apple jako pierwszą wymienia wsparcie dla chatu biznesowego, ale to nowość wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Wybraną grupę użytkowników może zainteresować wsparcie dla eGPU, czyli zewnętrznych układów graficznych podłączanych przez interfejs Thunderbolt 3. Pozwoli to zwiększyć moc obliczeniową komputera bez ingerencji w jego podzespoły.

Nowe wersje Safari i iTunes w macOS 10.13.4.

Oprócz tego pojawiło się kilka usprawnień w Safari. Jedną z nich jest możliwość szybkiego przejścia do ostatniej otwartej karty z prawej strony skrótem Cmd–9. Można też sortować zakładki po nazwie lub adresie.

W przeglądarce internetowej Apple’a pojawią się też ostrzeżenia o nieszyfrowanych formularzach. W trosce o bezpieczeństwo danych użytkownika Safari nie będzie też ich automatycznie wypełniać, a dopiero na wyraźne życzenie użytkownika.

Odtwarzacz iTunes został zaktualizowany do wersji 12.7.4 z myślą o wsparciu dla teledysków w Apple Music.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst