REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

iOS 11.3 jest już dostępny do pobrania. Wśród nowości funkcja sprawdzania stanu akumulatora

Apple udostępnił właśnie iOS 11.3 wszystkim użytkownikom kompatybilnych urządzeń. Każdy może wreszcie sprawdzić, czy akumulator iPhone’a nadaje się do wymiany - bezpłatnej w ramach gwarancji lub płatnej po jej upłynięciu.

29.03.2018
19:30
iOS 11 / kalkulator błąd
REKLAMA

Nowa wersja systemu mobilnego Apple’a została oficjalnie zapowiedziana ponad dwa miesiące temu. iOS wpierw trafił już wczoraj na najnowsze urządzenia w ofercie producenta z Cupertino. Tym samym iPad 2018 był pierwszym sprzętem, który mógł korzystać z długo oczekiwanej wersji systemu.

REKLAMA

Dzisiaj można pobrać go na iPhone’y i pozostałe iPady. Aktualizacja nie należy do przesadnie dużych pod kątem objętości. iOS 11.3 w wersji na iPhone’a X waży 708,9 MB, a wariant na iPada Air 2 wymaga pobrania z serwerów Appel’a 638,1 MB danych.

iOS 11.3 - co nowego?

Najważniejszą nowością w aktualnej edycji iOS 11 są nowe funkcje sprawdzania stanu akumulatora. Dzięki temu użytkownicy mogą samodzielnie zbadać ogniwo zasilające i sprawdzić, czy kwalifikuje się już do wymiany.

Oprócz tego pojawi się opcja przywracania pełnej wydajności kosztem stabilności działania systemu w urządzeniach, których akumulatory powinny być już wymienione. Szerzej o funkcji kondycja baterii pisaliśmy już w styczniu.

Apple będzie powiadamiać użytkowników, gdy zajdzie konieczność wymiany ogniwa zasilającego. iOS 11.3 będzie też lepiej dbał o kondycję ogniw w iPadach, które są stale podłączone do zasilania np. w kioskach, punktach sprzedaży lub wózkach zasilających.

Opcje zarządzania energią to nie jedyne zmiany w iOS 11.3.

Dzięki nowej wersji systemu iPhone’y i iPady będą mogły skorzystać z nowej wersji API poszerzonej rzeczywistości, czyli ARKit 1.5. Programiści będą mogli umieszczać od teraz cyfrowo generowane obiekty nie tylko na powierzchniach poziomych (stoły, podłogi) ale też na np. ścianach lub drzwiach.

Zmian doczekała się też aplikacja Apple Music, w której pojawił się nowa funkcja wyświetlania teledysków. Użytkownicy smartfonów iPhone X będą mogli skorzystać też z czterech zupełnie nowych animoji: lew, niedźwiedź, smok i czaszka.

REKLAMA

W sklepie z aplikacjami pojawiły się natomiast nowe opcje sortowania recenzji aplikacji i gier, które umieścili inni użytkownicy według najbardziej przydatnych, najbardziej przychylnych, najbardziej krytycznych lub najnowszych. Karta uaktualnienia będzie teraz lepiej eksponować wersję aplikacji oraz wielkość pliku.

Oprócz tego w iOS 11.3 znalazło się też wiele innych drobnych usprawnień i poprawek błędów. Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronie Apple’a. Wygląda też na to, że nadal nie doczekaliśmy się zapowiadanego od dawna wsparcia dla synchronizacji wiadomości iMessage przez iCloud.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA