REKLAMA

Apple zapowiada oficjalnie iOS 11.3. Opcja przywrócenia pełnej wydajności iPhone'ów to nie jedyna nowość

Już niedługo zadebiutuje iOS 11.3. Apple zapowiedziało właśnie, jakie zmiany wprowadzi kolejna duża aktualizacja systemu do iPhone’ów i iPadów. Nowe menu ustawień akumulatora to nie jedyna nowość.

24.01.2018 16.37
iOS 11.3
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj w ciągu dnia Apple zapowiedział oficjalną premierę Homepoda, a wieczorem zadebiutował iOS 11.2.5. Ta wersja nie wprowadza jednak żadnych znaczących zmian w oprogramowaniu do smartfonów i tabletów firmy z Cupertino poza wsparciem dla inteligentnego głośnika. Większe zmiany przyjdą dopiero wraz z kolejnym dużym uaktualnieniem.

iOS 11.3 - najważniejsze nowości

Producent właśnie ogłosił, jakie nowości wprowadzi kolejna iteracja oprogramowania mobilnego Apple’a. Jedną z nich będzie nowe menu ustawień akumulatora. To efekt zeszłorocznego skandalu. Wyszło na jaw, że producent programowo zmniejsza wydajność iPhone’ów ze zużytym akumulatorem.

Obniżenie wydajności to działanie, które ma zapewnić stabilność działania sprzętu przy ogniwie nadającym się do wymiany. Apple dał ciała, bo w tym przypadku podjął decyzję za klientów, nie informując ich o tym. iOS 11.3 zgodnie z obietnicami da użytkownikowi wybór: stabilność działania albo wydajność.

Na ustawieniach akumulatora nowości w iOS 11.3 się nie kończą.

Nowa wersja systemu wprowadzi też cztery nowe animoji, czyli trójwymiarowe emotikone animowane dzięki Face ID. Posiadacze iPhone’a X będa mogli zmienić się w misia, smoka, lwa lub przekształcić swoją głowę w trupią czaszkę. W iOS 11.3 łącznie będzie dostępnych 16 animoji.

Uaktualnione zostało też API poszerzonej rzeczywistości. iOS 11.3 wprowadzi ARKit 1.5, który pozwoli deweloperom przygotować dokładniejsze animacje nałożone na obraz z aparatu. System będzie wykrywał pionowe powierzchnie takie jak ściany, płaskie powierzchnie o kształtach innych niż prostokąt, znaki i plakaty.

apple arkit 1.5 iOS 11.3 class="wp-image-668224"

iOS 11.3 wprowadzi też iMessage dla biznesu i nową wersję aplikacji Zdrowie.

Z pomniejszych nowości wprowadzony zostanie też czat biznesowy dla iMessage, który pozwoli użytkownikom porozumiewać się z firmami. Z początku będą wspierały to rozwiązanie takie firmy jak Discover, Hilton, Lowe’s i Wells Fargo.

Aplikacja zbierająca dane zdrowotne będzie w iOS 11.3 w stanie wyświetlać dane ze szpitali i klinik. Pojawią się też m.in. powiadomienia o wyniki badań. Z obu tych nowości raczej nie skorzystamy prędko w Polsce.

iOS 11.3 class="wp-image-668227"

Zmienią się też delikatnie takie aplikacje jak Apple Music (nacisk na teledyski), niedostępne nadal w Polsce Apple News (materiały wideo) oraz usługa HomeKit do sterowania urządzeniami z kategorii smart home (programowe uwierzytelnianie).

Pojawi się też wsparcie dla wysyłania lokalizacji po zadzwonieniu na numer alarmowy w krajach, które wspierają AML (Advanced Mobile Location).

Kiedy pojawi się iOS 11.3?

Nie spodziewam się premiery nowego uaktualnienia przed premierą Homepoda, ani nawet niedługo po niej. Przed premierą głośnika wsparcie dla niego zostało dodane w wydanym wczoraj iOS 11.2.5.

REKLAMA

Wiemy jak na razie tyle, że iOS 11.3 ma pojawić się „na wiosnę”. Dokładna data premiery aktualizacji oprogramowania do iPhone’ów i iPadów nie jest jeszcze znana.

Dzisiaj pojawia się natomiast aktualizacja w wersji beta dla deweloperów. Niedługo później zadebiutuje iOS 11.3 Public Beta dostępny dla wszystkich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA