REKLAMA

Niespodzianka od Apple na początek roku. Znamy datę premiery głośnika Homepod

Po poślizgu, Apple jest gotowy do konkurencji z Amazonem i Google. Inteligentny głośnik Homepod trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

23.01.2018 14.53
apple homepod inteligentny głośnik data premiery 3
REKLAMA
REKLAMA

Homepod, czyli odpowiedź Apple’a na rosnącą popularność głośników Echo od Amazonu i Google Home, miał pierwotnie trafić na sklepowe półki już pod koniec minionego roku. Producentowi nie udało się zrealizować obietnicy, ale poznaliśmy właśnie nową datę premiery urządzenia, które pokazano po raz pierwszy w czerwcu na konferencji WWDC 2017.

apple homepod inteligentny głośnik data premiery 3 class="wp-image-667456"

Apple zacznie dostarczać głośniki Homepod do klientów już 9 lutego.

Pierwotnie głośnik Apple’a miał trafić do sprzedaży już w grudniu, ale na miesiąc przed spodziewaną premierą firma poinformowała o zmianie planów. Data dostępności gadżetu zmieniła się wtedy na „początek 2018 roku”.

Spodziewano się premiery na wiosnę, ale dziś Apple ogłosił, że zamówienia przedpremierowego na Homepod będą przyjmowane od piątku 26 stycznia. Ich realizacja rozpocznie się dwa tygodnie później.

Cena, w jakiej sprzedawany będzie głośnik, się nie zmieniła.

Tak jak podawano wcześniej, wynosi ona w Stanach Zjednoczonych 349 dol. Na start będą dostępne dwie wersje kolorystyczne Homepoda, czyli biała i space grey.

apple homepod inteligentny głośnik data premiery 3 class="wp-image-667465"

Homepod zadebiutuje z początku w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. Na wiosnę trafi do sprzedaży we Francji i w Niemczech.

Co potrafi Homepod?

Głośnik z wbudowanym asystentem głosowym jest odpowiedzią na ruchy konkurencji, aczkolwiek Apple pozycjonuje swój sprzęt nieco inaczej niż Amazon i Google. Firma zwraca uwagę na to, że Homepod przede wszystkim jest nomen omen głośnikiem.

Głównym przeznaczeniem Homepoda jest słuchanie muzyki z Apple Music. Wydawanie poleceń Siri i integracja ze sprzętami z kategorii na Smart Home dzięki HomeKit to tylko dodatek. Wsparcie dla systemu multiroom audio i AirPlay 2 pojawi się dopiero później wraz z aktualizacją oprogramowania.

Mimo to szkoda, że Homepod nie pojawi się w Polsce.

REKLAMA

Inteligentny głośnik marki Apple z pewnością wpadł już w oko fanom firmy. Jak na razie nie ma informacji na temat dostępności akcesorium w naszym kraju. Oczywiście nie powinno to nikogo dziwić, a w dodatku w tym wypadku sprowadzanie sprzętu na własną rękę raczej mija się z celem.

Asystent głosowy w Homepod może i jest tylko dodatkiem, i to o mniejszej liczbie funkcji niż w iPhonie. Podobnie jak w przypadku inteligentnych głośników konkurencji do obsługi nowego sprzętu Apple’a wykorzystuje się jednak polecenia głosowe, a Siri nadal nie obsługuje języka polskiego…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA