REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

To najlepszy moment na zapoznanie się z Revolutem. Za kartę nie zapłacisz ani grosza

Revolut to usługa, która znacznie ułatwia robienie zakupów za granicą. Korzystanie z niej jest bezpłatne, jednak by zacząć to robić, należy uiścić opłatę za wyrobienie karty płatniczej. Aktualnie działa jednak promocja, dzięki której nawet kartę można otrzymać za darmo i ograniczyć wszelkie koszta korzystania z usługi do zera.

01.03.2018
12:46
Dobry moment na zapoznanie się z Revolutem. Kartę dostaniesz za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Czym jest Revolut?

Szerzej pisałem o tym w moim tekście poświęconym tej usłudze. W telegraficznym skrócie Revolut to aplikacja pozwalająca na dokonywanie płatności za pomocą ogromnej liczby walut na całym świecie bez żadnych prowizji oraz ukrytych opłat, na które można się natknąć podczas korzystania zagranicą ze standardowych kart płatniczych.

Przykładowo: jeżeli mamy na koncie złotówki i zapłacimy Revolutem w Niemczech, w momencie płatności usługa sama przeliczy należność w euro na złotówki po aktualnym, bardzo dobrym kursie, nie doliczy żadnej dodatkowej opłaty i pobierze odpowiednią kwotę z naszej karty. Dzięki temu płacenie Revolutem to zdecydowanie najtańszy sposób na robienie zakupów za granicą.

Revolut umożliwia wyrobienie karty płatniczej.

W aplikacji dostępna jest wirtualna karta płatnicza, która wystarcza do korzystania z zagranicznych sklepów, na przykład Amazona lub Aliexpress. Niebawem będzie można też dodać ją do swojego telefonu z NFC (np. za pomocą Apple Pay lub Google Pay) i w ten sposób uzyskać kartę zbliżeniową, z której można korzystać w stacjonarnych sklepach. Póki co jednak nie jest to możliwe.

 class="wp-image-641673"

Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie kraje mają tak dobrze rozwinięte płatności zbliżeniowe jak w Polsce. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych nadal najpopularniejsze są najzwyklejsze karty magnetyczne oraz te z chipem. Dlatego Revolut umożliwia wyrobienie ich. By to zrobić, należy w aplikacji podać swoje dane i poczekać kilka dni na otrzymanie przesyłki. Taka przyjemność kosztuje 10 zł lub 25 zł, jeżeli ma się też inną kartę, na przykład wirtualną.

Standardowa karta pozwala nie tylko na dokonywanie płatności, ale też bezpłatne wypłacanie z bankomatów na całym świecie 200 euro miesięcznie. Kwota ta nie zrobi na nas wrażenia podczas dwutygodniowych wakacji, ale jeżeli akurat w portfelu zabraknie nam pieniędzy, może okazać się zbawienna. Zwłaszcza że konto aplikacji można doładowywać za pomocą karty kredytowej, czyli pieniędzy, których tak naprawdę nie mamy.

Teraz kartę Revolut można otrzymać za darmo.

Z okazji przekroczenia granicy 1,5 mln klientów Revolut ogłosił promocję, w ramach której do 9.03.2018 r. pozwala na darmowe otrzymanie karty płatniczej. W tym celu należy pobrać aplikację Revolut, zarejestrować się, potwierdzić swoje dane osobowe, doładować konto wymaganą kwotą (w moim przypadku było to 20 zł, ale mogło się zmienić) i zamówić kartę. Czyli przejść standardowy proces rejestracji w usłudze.

REKLAMA

Warto pamiętać, że z promocji mogą skorzystać też osoby posiadające kartę wirtualną, muszą ją tylko najpierw usunąć. Moim zdaniem z tej okazji powinna skorzystać każda osoba, która nawet okazjonalnie wyjeżdża poza Polskę lub robi zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. To naprawdę się opłaca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA