REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Bankowość

Jak założyć konto Revolut? Poradnik krok po kroku

Jak założyć konto Revolut? W prosty sposób wyjaśniamy cały proces rejestracji oraz korzystania z usługi. Oto poradnik krok po kroku.

Revolut to aplikacja, która przyda się zarówno podróżnikom, jak też fanom zakupów w Internecie. Pozwala na płacenie wieloma walutami z pominięciem jakichkolwiek prowizji, ukrytych opłat oraz kosztów przewalutowania. Usługa ta właśnie oficjalnie wystartowała w Polsce i rzuciła rękawicę tradycyjnym bankom działającym nad Wisłą. Plany firmy są ambitne i przewidują pozyskanie do końca 2018 roku aż 150 000 klientów w naszym kraju.

Podpowiadamy krok po kroku, jak zarejestrować się i zacząć korzystać z popularnej usługi:

07.03.2018
13:50
Jak założyć konto Revolut? Poradnik krok po kroku
REKLAMA

W pierwszej kolejności należy pobrać aplikację Revolut na swój smartfon. Jeżeli masz telefon z Androidem, znajdziesz ją w sklepie Google Play. Posiadacze iPhone’ów znajdą ją w AppStore.

 

REKLAMA

Po instalacji i uruchomieniu aplikacji zobaczymy kilka plansz objaśniających działanie usługi. Dowiemy się z nich, że Revolut pomaga zarządzać swoimi finansami i wysyłać pieniądze na całym świecie.

 

Do rozpoczęcia procesu rejestracji niezbędny jest numer telefonu. Aplikacja wyśle na niego kod weryfikujący, a następnie… sama go odczyta, jeżeli karta SIM jest umieszczona w tym samym urządzeniu, na którym właśnie konfigurowany jest Revolut.

 

Konieczne jest utworzenie czterocyfrowego kodu dostępu do konta Revolut. Wybraną kombinację wpisujemy ponownie, w celu potwierdzenia. Jeśli posiadamy telefon z czytnikiem linii papilarnych, możemy po rejestracji skonfigurować dostęp do aplikacji poprzez zabezpieczenie biometryczne.

 

Aplikacja poprosi o uzupełnienie swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko oraz data urodzenia. Następnie należy podać dokładny adres domowy.

 

Ostatnim krokiem do założenia konta Revolut jest podanie adresu mailowego. To znamienne, że Revolut prosi o niego dopiero pod koniec procesu rejestracji, dobitnie pokazując, że jest usługą przede wszystkim mobilną.

 

 

Jak doładować konto Revolut?

Założenie konta to dopiero początek. Nie wystarczy ono do korzystania z usługi. Konieczne jest też doładowanie konta środkami, które potem będziemy mogli wydać.

 

W tym celu warto dodać w aplikacji kartę płatniczą innego banku i wybrać kwotę doładowania.

 

Teraz aplikacja pozwoli zamówić kartę płatniczą. Dostępne są dwa rodzaje kart. Karta wirtualna to karta w telefonie służąca do płatności internetowych. Z kolei karta fizyczna to popularny plastik z paskiem magnetycznym, chipem oraz wsparciem płatności zbliżeniowych.

 

Teraz możemy wybrać wzór karty. Podstawowy, tęczowy, jest dostępny za darmo.

 

Za inne trzeba zapłacić, zapisując się do usługi Revolut Premium.

 

Konieczne jest podanie adresu dostawy karty i wybranie sposobu dostawy. Najlepiej wybrać opcję darmową, karta i tak dotrze do was w ciągu 3-6 dni.

 

Z poziomu aplikacji możecie sprawdzać status wysyłki karty, a po otrzymaniu jej ją aktywować. Później będziecie mogli z niej korzystać jak z każdej innej karty płatniczej.

 

Dla wielu osób w tym miejscu zakończy się proces rejestracji. Jeśli jednak planujemy często korzystać z Revoluta, niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Dotyczy to sytuacji, w której planujemy transakcje na łączną sumę przekraczającą 1000 zł rocznie.

 

W tym celu, podobnie jak w innych usługach finansowych, niezbędne będzie przesłanie dwóch dokumentów weryfikacyjnych. Przede wszystkim – skanu dowodu z dwóch stron, który wykonujemy bezpośrednio w aplikacji.

 

REKLAMA

Po drugie, aplikacja każe nam zrobić sobie czytelne selfie, aby porównać je z fotografią z dowodu osobistego.

 

Proces weryfikacji zajmuje dosłownie 30 sekund. Potem zostaje czekać na powiadomienie o udanej weryfikacji, które otrzymamy SMS-em bądź w formie powiadomienia push. Powinniśmy je otrzymać w ciągu od kilku minut do kilku godzin od momentu wysłania skanu dowodu i zdjęcia. Teraz zostaje już tylko czekać na otrzymanie karty, a jeśli wybraliśmy kartę wirtualną, to możemy zacząć korzystać z usługi.

 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA