Gry  / News

Zima nadchodzi. 11bit studios chwali się datą premiery i nowym zwiastunem Frostpunk

Na zewnątrz aura zaczyna się poprawiać, ale lada moment w komputerach graczy z całego świata znów powieje chłodem. Frostpunk nadchodzi. 11 bit studios pochwaliło się datą premiery i kolejnym zwiastunem swojej nowej gry.

Frostpunk to tytuł nadchodzącej polskiej gry od 11 bit studios, czyli firmy odpowiedzialnej za hit This War of Mine z 2014 roku. Pierwsze zapowiedzi pojawiły się już dwa lata temu. W połowie 2017 roku dzieliłem się nawet pierwszymi wrażeniami po obejrzeniu grywalnego dema Frostpunk w akcji.

Gra miała pojawić się pierwotnie wcześniej, ale twórcy zdecydowali się opóźnić premierę, by odpowiednio dopracować tytuł. Podczas IEM 2018 mogliśmy jednak sprawdzić samodzielnie wersję bliską finalnej. Teraz deweloperzy są jednak już gotowi, by pokazać swoje dzieło światu.

Frostpunk trafi na sklepowe półki już 24 kwietnia 2018 roku.

Datę premiery zapowiada nowy trailer, który dostępny jest w serwisie YouTube. Produkcja dostępna będzie, przynajmniej na początku, na komputerach osobistych z systemem Windows. Dystrybucja cyfrowa obejmie takie platformy jak GOG.com, Steam i nie tylko.

frostpunk 11 bit studios data premiery trailer 2

Nowa produkcja 11 bit studios będzie survivalowym symulatorem społeczeństwa osadzonym w świecie skutym lodem. Zadaniem gracza będzie rozwijanie osady skupionej wokół generatora ciepła. Podczas rozbudowy konieczne będzie podejmowanie trudnych wyborów moralnych. Cena na polskim rynku ustalona została na poziomie 109,99 zł.

Grę w pudełku będzie można nabyć w tej samej cenie, co w dystrybucji online. Wydawcą została firma Cenega. W sprzedaży analogowej będzie dostępna specjalna Edycja Wiktoriańska. W jej skład oprócz gry wejdzie 56-stronicowy artbook New London - The Art of Frostpunk.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst