REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak będzie wyglądać nowa gra twórców polskiego This War of Mine

11 bit zapowiedziało wreszcie swoją nową grę. Do sieci trafił zwiastun Frostpunk, czyli kolejnej po Anomaly i This War of Mine produkcji warszawskiego studia.

30.08.2016
11:28
Frostpunk
REKLAMA
REKLAMA

Polacy z 11 bit studios są już znani na całym świecie. Sukces gier typu tower defense i tower offense z serii Anomaly pozwolił zebrać fundusze na realizację znacznie bardziej ambitnego projektu, czyli This War of Mine - produkcji, w której przedstawiono realia wojny z perspektywy cywila.

11 bit studios złapało wiatr w żagle.

This War of Mine zostało bardzo ciepło przyjęte na całym świecie - zarówno przez recenzentów, jak i samych graczy. Po premierze wersji na PC pojawiła się też edycja mobilna, dodatek The Little Ones wprowadzający do rozgrywki dzieci oraz wydanie gry - wraz z dodatkiem - na konsolę PlayStation 4.

Sama gra faktycznie chwyta za serce. Wielokrotnie podczas rozgrywki kląłem pod nosem przełamując kolejne bariery. Polacy pokazali, że pod płaszczykiem indyka są w stanie przygotować wciągającą grę, która wywołuje silne emocje i nie pozwala się oderwać od monitora przez długie godziny.

Czym będzie Frostpunk od 11 bit studios?

Jak dotąd plany studia dotyczące kolejnej produkcji o roboczej nazwie Industrial trzymane były w tajemnicy - aż do dzisiaj. Studio wpuściło do sieci trailer gry o wymownym tytule Frostpunk. Kolejny raz zapowiada się na to, że dostaniemy tytuł o ciężkim klimacie, a nie prostą i niezobowiązującą grę polegającą na przemiale surowców.

Frostpunk będzie grą osadzoną w dystopijnej przyszłości na skutej lodem Ziemi. Niedobitki ludzkości będą musiały zmagać się z wszechobecnym zimnem, a całość ma być utrzymana w steampunkowej stylistyce - gorąca para nie jest jednak jedynie dekoracją, a ma pomóc w walce z wszechobecnym zimnem.

REKLAMA

Wygląda na to, że 11 bit studios chce wprowadzić do strategii elementy emocjonalne wzorem This War of Mine. Gracze będą musieli podejmować niejednoznaczne wybory moralne, by ich społeczność mogła przetrwać pomimo niesprzyjających warunków panujących na Ziemi.

Premiera Frostpunk w wersji na komputery osobiste zaplanowana jest na 2017 rok.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA