REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Internet śmieje się z TVP i to mi nie przeszkadza, ale internet śmieje się też z Telegazety, a to mnie oburza

Jacek Kurski prędzej czy później wyląduje na śmietniku medialnej historii. Nie to, że zostanie całkiem zapomniany, ale będzie przywoływany raczej w takim kontekście, w jakim przywoływany jest brak autostrad czy dziurawe drogi. Negatywnych przykładów z przeszłości, których trzeba się wystrzegać.

09.02.2018
11:06
Igrzyska Olimpijskie
REKLAMA
REKLAMA

Inna sprawa, że moim zdaniem TVP jest w ostatnich miesiącach nieco sprawniej organizowana. Dostrzegam tam kilka dobrych posunięć biznesowych. Doceniałem między innymi podbieranie konkurencyjnym dziennikom widzów poprzez Koronę Królów, dobrym krokiem jest też przeniesienie teleturnieju „1 z 10” do flagowej TVP1.

Może i my wiemy, że TVP to propaganda w kiepskim wykonaniu. Ale istnieją miliony Polaków, którzy tego nie wiedzą, za to chętnie oglądają seriale i teleturnieje, a potem nie mogą znaleźć pilota.

TVP obrywa się też za nowy serwis informacyjny przygotowany pod kątem zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. InnPoland pisze nawet, że internauci się śmieją.

Trochę szacunku.

Po pierwsze - jak wielu miłośników sportu w naszym kraju, tak i ja mam do Telegazety ogromny sentyment. Pisałem kiedyś o tym w osobnym artykule na Spider’s Web.

Po drugie - uważam, że skoro Telegazeta wciąż jest redagowana, to kącik o Igrzyskach Olimpijskich transmitowanych przez daną stację telewizyjną, jest jak najbardziej na miejscu.

Po trzecie - choć liczby nie są mi znane - tak sobie myślę, że jeszcze wszyscy bardzo solidnie zdziwilibyśmy się na widok tego, jaką oglądalność ma Telegazeta. I tak sobie myślę, że są w sieci znane nam z nazwy serwisy sportowe, które przegląda mniej osób od Telegazety w TVP.

REKLAMA

Po czwarte - serwis Igrzysk jest w Telegazecie (710) świetnie redagowany i doskonale wspiera transmisję telewizyjną, tematy idealnie dobrano pod kątem tego, czego szukałby telewidz.

Po piąte - tak, nie rozebrałem jeszcze choinki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA