REKLAMA

OnePlus 6 nadchodzi. Szef firmy powiedział o planach na 2018 rok

Niedawno miał swoją premierę OnePlus 5T, a już znamy datę premiery jego następcy. OnePlus 6 zadebiutuje w czerwcu. Co i nim wiemy?

12.01.2018 11.28
OnePlus 6 nadchodzi. Premiera już czerwcu. Będzie Snapdragon 845
REKLAMA
REKLAMA

OnePlus już od kilku lat jest synonimem szybkości, i to nie tylko jeśli chodzi o wydajność smartfonów, ale też o tempo wypuszczania nowych modeli na rynek. W II kwartale ubiegłego roku debiutował OnePlus 5, a pół roku później odświeżony OnePlus 5T. To tempo ma zostać zachowane wraz kolejną premierą.

OnePlus 6 trafi na półki sklepowe już w czerwcu.

Pete Lau - dyrektor generalny OnePlusa - potwierdził w rozmowie z serwisem Cnet, że OnePlus 6 zadebiutuje pod koniec II kwartału 2018 roku, a więc w czerwcu.

 class="wp-image-632386"

Lau ma ambitne plany ekspansji, głównie na rynku amerykańskim. Trwają negocjacje z operatorami w Stanach Zjednoczonych w sprawie włączeni do oferty przyszłych modeli OnePlusa. To bardzo lukratywny rynek, ponieważ - abstrahując do wielkości i możliwości nabywczych - szacunkowo aż 85–90 proc. smartfonów jest sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych właśnie przez operatorów.

Rozmowy może jadnak pokrzyżować fakt, że Amerykanie niechętnie włączają chińskie urządzenia do ofert. Zaledwie kilka dni temu zakończyły się fiaskiem negocjacje Huaweia w sprawie włączenia Mate’a 10 Pro do oferty AT&T.

Co wiemy o OnePlus 6?

OnePlusa 6 będzie napędzał ten sam procesor, który trafi też do Samsunga Galaxy S9, czyli Qualcomm Snapdragon 845. Ten nowy układ będzie wykonany w nowym, 7-nanometrowym procesie technologicznym, co według wstępnych szacunków pozwoli podnieść wydajność o 25–35 proc., przy niższym zapotrzebowaniu na energię.

To niestety jedyna pewna informacja na temat nowego modelu. Patrząc na zmiany wprowadzone w modelu 5T, od szóstki można się spodziewać ekranu OLED o proporcjach 18:9 i cienkich ramek wokół niego. OnePlus nie powinien też zrezygnować z nowego sposobu odblokowywania urządzenia twarzą, który zadebiutował w OnePlus 5T, a teraz wraz z aktualizacjami trafia do wcześniejszych modeli.

 class="wp-image-632338"

Standardem w OnePlus stał się też podwójny aparat. Mam nadzieję, że to właśnie ten element zostanie mocniej dopieszczony w OnePlus 6. Aparaty w 5T zostały poprawione względem 5, ale nie grają w pierwszej lidze fotografii mobilnej.

Nie wiadomo, czy w 2018 roku pojawią się dwa nowe urządzenia OnePlus.

Prezes firmy na razie nie dał z siebie wyciągnąć, czy pod koniec roku zadebiutuje OnePlus 6T. Na przestrzeni dwóch ostatnich lat taki cykl był zachowany, ponieważ w 2016 r. debiutowały OnePlusy 3 i 3T, a rok później 5 i 5T.

REKLAMA

A gdybyśmy tak zobaczyli odświeżoną wersję OnePlus X? Dziś niewiele osób pamięta o tym smartfonie ze średniej półki zaprezentowanym pod koniec 2015 roku. W tamtym czasie był to jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów. Ten model zupełnie się nie zestarzał pod względem wydajności, bo nawet dziś jest bardzo szybki.

Skoro 2018 rok ma być rokiem „bezramkowców” na średniej półce cenowej, to może czas na takie urządzenie w ofercie OnePlusa?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA