REKLAMA

To jeszcze nie koniec wielkiego powrotu legendy. Nadchodzą nowe Nokie

Ubiegłoroczne Nokie 2, 3, 5, 6, 7 i 8 to dopiero początek historii. Przeciek zdradził, że mają do nich dołączyć modele Nokia 1, 4, 7 Plus i 9.

03.01.2018 15.18
To jeszcze nie koniec wielkiego powrotu legendy. Nadchodzą nowe Nokie
REKLAMA
REKLAMA

W ubiegłym roku mogliśmy obserwować wielki powrót marki Nokia na rynek smartfonów. Producentem tych urządzeń jest firma HMD Global, która ma prawa do Nokii, ale trzeba przyznać, że duch starych urządzeń Finów został zgrabnie przemycony do nowych modeli.

Cała szóstka nowych Nokii naprawdę może się podobać. Być może nie wyróżniają się one szczególnym designem, ale to solidne, bardzo dobrze wykonane smartfony, które zrobiły na mnie świetne wrażenie.

Oprogramowanie aparatu zdradziło, że nadchodzą nowe smartfony Nokia.

 class="wp-image-656659"

W serwisie Mysmartprice pojawiło się nieoczekiwane znalezisko. W zdekompilowanej aplikacji aparatu Nokii znajdują się pliki zawierające logotypy nowych Nokii. Wśród nich są modele Nokia 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7 Plus, 8 i 9.

Czterech spośród nich nie ma jeszcze na rynku. Na razie słyszeliśmy jedynie zapowiedzi Nokii 9, która ma być sztandarowym urządzeniem. Nokia 1, Nokia 4 i Nokia 7 Plus to smartfony, o których nikt wcześniej nie wiedział.

Czego możemy się spodziewać po nowych Nokiach?

 class="wp-image-618613"
Nokia 2

Nietypowo i ciekawie zapowiada się Nokia 1, czyli model plasowany poniżej Nokii 2 kosztującej zaledwie 99 euro. Serwis Androidauthority spekuluje, że Nokia 1 ma być bardzo tanim urządzeniem wyposażonym w 1 GB RAM i 8 GB pamięci masowej, działającym pod kontrolą systemu Android Go.

Na drugiej stronie skali znajdzie się Nokia 9, która ma być modelem wyższym od Nokii 8, działającej pod kontrolą Snapdragona 835, doposażonego w 4 GB RAM. Tegoroczne topowe smartfony będą działać na Snapdragonie 845, a do tego standardem będzie 6 lub nawet 8 GB RAM, więc całkiem prawdopodobne, że takie właśnie parametry będzie miała Nokia 9.

 class="wp-image-611932"
Nokia 7

Na razie nie wiemy nic o Nokii 4. Z kolei Nokia 7 Plus najpewniej będzie większą wersją Nokii 7, która ma ekran Full HD o przekątnej 5,2 cala, procesor Snapdragon 630, 4 lub 6 GB RAM i 64 GB pamięci masowej.

Kiedy możemy zobaczyć nowe Nokie 1, 4, 7 Plus i 9?

REKLAMA

Najbliższe wydarzenie HMD Global jest zaplanowane na 19 stycznia i odbędzie się w Chinach. Być może właśnie wtedy odbędzie się premiera nowych urządzeń.

Obstawiałbym, że tak wcześnie nie zobaczymy jeszcze Nokii 9. Jeśli ma to być sztandarowy smartfon, będzie musiał nawiązać walkę m.in. z nadchodzącymi Samsungami Galaxy S9, które mają debiutować dopiero w marcu. Mam nadzieję, że HMD nie zamierza wypuścić w styczniu „dziewiątki” wyposażonej w ubiegłoroczne podzespoły, bo byłby to strzał w stopę w 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA