REKLAMA

Wymiana akumulatora w polskich iPhone’ach jednak będzie tańsza. Apple podaje ceny

Polski oddział Apple podał oficjalny cennik wymiany akumulatorów w iPhone’ach na nowe. Smartfony objęte nowym programem będzie można przywrócić do pełnej sprawności taniej niż myśleliśmy.

08.01.2018 17.50
iphone ipad macbook kupno sprzedaż jak sprawdzić gwarancję
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec minionego roku Apple zmierzył się z ogromnym kryzysem wizerunkowym. Wyszło na jaw, że firma obniżała wydajność starszych smartfonów, w których ogniwa już się zużyły. Firma wprowadziła ten mechanizm, by zapobiec samoistnemu wyłączeniu się urządzeń podczas najbardziej wymagających zadań.

Wymiana akumulatora w iPhonie będzie tańsza przez cały 2018 rok.

Nic dziwnego, że pod koniec 2017 roku na producenta spadły gromy. Firma była oskarżana o planowane postarzanie produktu, pojawiły się też pozwy zbiorowe. Pod względem komunikacji Apple zawiódł na całej linii.

W ramach przeprosin Apple uruchomił nowy program znacznie tańszej wymiany akumulatorów po zakończeniu okresu gwarancji. Nowy cennik będzie obowiązywał aż do końca 2018 roku. Na macierzystym rynku za wymianę ogniwa w smartfonach iPhone SE, 6/6s/7 i iPhone 6/6s/7 Plus płaci się teraz 29 dol. zamiast 79 dol.

Ile kosztuje wymiana akumulatora w Polsce?

W minionym tygodniu nowy koszt wymiany akumulatora podał autoryzowany polski serwis Apple’a, czyli iSpot. Na stronie internetowej znalazła się informacja, że koszt wymiany ogniwa zasilającego w smartfonach iPhone SE, 6/6s/7 i iPhone 6/6s/7 Plus wynosi teraz 149 zł zamiast 349 zł.

Obniżka jest znaczna, ale jako klienci z Polski mogliśmy czuć niesmak. Nie tylko cena za wymianę akumulatora w telefonie jest w naszym kraju nominalnie wyższa niż w Stanach Zjednoczonych - czyli nawet z pominięciem różnicy w zarobkach! - ale też procentowo taka obniżka była mniejsza, niż na rynku amerykańskim. Nowa cena w naszym kraju wynosiła około 42 proc. a nie około 36 proc. pierwotnej.

Jeszcze nowszy cennik wymiany akumulatora prosto od Apple’a.

REKLAMA

Na szczęście okazało się, że oficjalny cennik, który Apple podał dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek, jest atrakcyjniejszy i bardziej fair wobec konsumentów z Polski. Producent poinformował na swojej stronie internetowej, że cena za wymianę ogniwa w naszym kraju spada do 129 zł z 369 zł (aczkolwiek warto nadmienić, że iSpot wcześniej podawał, że koszt tej usługi bez zniżki wynosi 349 zł).

W tej sytuacji obniżka ceny za wymianę akumulatora w telefonach Apple’a w Polsce w ujęciu procentowym jest na tym samym poziomie co na rynku amerykańskim. Ciekaw jestem, jak teraz zareagują na tę informację fani firmy, którzy jeszcze kilka dni temu bronili cennika podanego przez iSpot, niczym lwice młodych, wymyślając dla korporacji najróżniejsze usprawiedliwienia…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA