REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

T-Mobile tnie ceny internetu w roamingu. Będą też większe paczki danych dla podróżujących

Ostatni z czterech polskich operatorów infrastrukturalnych ogłosił zmiany cen usług w roamingu. T-Mobile pochwalił się nowym cennikiem usług na terenie Unii Europejskiej, który będzie obowiązywał od początku przyszłego roku.

01.12.2017
17:29
T-Mobile tnie ceny internetu w roamingu
REKLAMA

Nowe przepisy wymusiły na operatorach w krajach członkowskich Unii Europejskiej zaprzestanie pobierania kosmicznych pieniędzy za korzystanie z telefonu za granicą. W myśl zasady roam like at home mieszkańcy mogą korzystać z usług głosowych oraz wysyłać i odbierać wiadomości SMS i MMS podczas okazjonalnych podróży po Europie na takich samych zasadach jak w kraju.

REKLAMA

W przypadku internetu mobilnego wygląda to nieco inaczej. Operatorzy przyznają swoim klientom paczki internetu do wykorzystania podczas podróży zagranicznych, których wielkość jest uzależniona od wielkości paczki danych w kraju lub miesięcznej kwoty abonamentu. Po wykorzystaniu paczki danych kolejne megabajty są rozliczane zgodnie z cennikiem.

Nowy cennik internetu w roamingu w T-Mobile.

Przepisy wprowadzające w czerwcu br. zasadę roam like at home od początku zakładały, że ceny dostępu do internetu poza pakietami będą maleć. Do tej pory operatorzy mogli rozliczać hurtowo transfer danych po stawce 7,7 euro za 1 GB. Przekładało się to na 4 gr za 1 MB dla klienta detalicznego poza pakietem.

Nowe przepisy zmniejszają maksymalną stawkę hurtową za internet w roamingu w Unii Europejskiej do 6 euro za 1 GB, a stawka dla klientów końcowych spadnie do 3 gr za 1 MB (czyli 31,06 złotych brutto za transfer 1 GB danych). T-Mobile wprowadził też nowy cennik wiadomości MMS - 0,25 zł za 10 takich wiadomości.

T-Mobile zapowiada też większe paczki danych dla klientów. Od nowego roku minie więcej czasu, zanim klienci zaczną korzystać z nowego cennika. Paczki zwiększą się średnio o 25 proc. Zmiany dotyczą nie tylko T-Mobile, ale również zależnych od tego telekomu sieci Heyah oraz tuBiedronka.

REKLAMA

T-Mobile jest ostatnim polskim operatorem infrastrukturalnym, który ogłosił zmiany w cenniku. Informowaliśmy już o nowych cenach w Orange oraz zmianach w sieciach Play i Plus.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA