REKLAMA

Orange dołącza do Plusa i Play. Będą nowe ceny i paczki danych w roamingu

Kolejny polski operator ogłosił nowe cenniki usług w roamingu. Orange dołącza do Plusa i Play, a przy okazji chwali się nowymi, atrakcyjniejszymi pakietami.

30.11.2017 18.27
Orange chce wprowadzić dodatkowe opłaty roamingowe darmowy roaming pakiet
REKLAMA
REKLAMA

W czerwcu br. roku operatorzy ze względu na zmiany w przepisach musieli znieść opłaty za korzystanie z usług w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Zgodnie z duchem zasady roam like at home abonenci podczas okazjonalnych podróży po terenie krajów członkowskich nie ponoszą dodatkowych opłat za rozmowy oraz odbieranie i wysyłanie wiadomości.

Darmowy internet w roamingu? Nie do końca.

W przypadku internetu mobilnego sprawa nie jest już taka prosta. Operatorzy przyznali użytkownikom odnawiane co miesiąc paczki danych do wykorzystania poza granicami Polski, których wielkość jest uzależniona albo od wielkości paczki danych w kraju, albo od wysokości abonamentu.

Po przekroczeniu limitu operatorzy mają prawo naliczać dodatkowe opłaty za transfer danych, ale te nie mogą być wyższe niż ustalone w przepisach. Zgodnie z nową legislacją od czerwca br. roku stawka hurtowa za 1 GB transferu nie mogła być większa niż 7,7 euro, co przekłada się na cenę detaliczną 4 gr za 1 MB.

Stare przepisy, nowe stawki za internet w roamingu od Orange.

Regulacje, które weszły w życie w czerwcu, od samego początku zakładały spadek cen hurtowych za transfer. Od stycznia przyszłego roku operatorzy nie będą mogli za 1 GB pobierać więcej niż 6 euro, co przekłada się na spadek cen detalicznych do poziomu 3 gr za 1 MB.

W pierwszej kolejności nowymi cennikami pochwaliły się sieci Play i Plus. Dzisiaj przyszła kolej na lokalny oddział Orange, który przygotował już nowe warunki świadczenia usług dla klientów indywidualnych oraz firm w przypadku ofert Orange i nju mobile.

REKLAMA

Telekom wykorzystał ten moment, by zwiększyć paczki internetu w roamingu przyznawane klientom w ramach abonamentu. Dla przykładu podana jest taryfa Orange LOVE dla abonamentu telefonicznego, w której wielkość paczki danych wzrośnie od nowego roku z 2,52 GB do 3,22 GB.

Jak przypomina Orange, zmiany cenników transmisji danych wynikają z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA