REKLAMA

PlayStation VR, kamera, GT Sport i druga gra za 1299 zł. To najlepszy moment, aby wejść do wirtualnej rzeczywistości

PlayStation VR to najpopularniejsze środowisko wirtualnej rzeczywistości dla graczy, z ponad półtora milionami użytkowników. Sony zapewnia stałe wsparcie dla swojego ekosystemu, a z okazji Czarnego Piątku polski oddział organizuje ciekawą promocję. Sprawdzamy, czy warto z niej skorzystać.

17.11.2017 15.35
PlayStation VR, kamera, Gran Turismo Sport I druga gra za 1299 zł
REKLAMA
REKLAMA

Na tydzień przed Czarnym Piątkiem polski oddział Sony wychodzi przed szereg, już teraz przedstawiając promocję na PSVR. Zestaw, na który składają się gogle PlayStation VR, nowa wersja kamery PlayStation, gra Gran Turismo Sport oraz zbiór mini-gier VR Worlds kosztuje 1299 zł. Warto? Rozbijmy ofertę SIEP na składniki pierwsze, badając, czy faktycznie jest ona atrakcyjna dla portfela polskiego gracza zainteresowanego wejściem w wirtualną rzeczywistość.

Aktualne ceny każdego elementu z zestawu PlayStation VR prezentują się następująco (wyniki z dnia 17.11.2017 w oparciu o agregator Ceneo oraz cyfrowy sklep PlayStation Store):

  • Gogle PlayStation VR – 999 zł,
  • Gra Gran Turismo Sport w wersji cyfrowej – 249 zł,
  • Pakiet gier VR Worlds w wersji cyfrowej – 124 zł,
  • Kamera PlayStation (nowa wersja) – 219 zł.

Łącznie daje to 1591 zł. Czyli, gdybyśmy chcieli kupić każdy z tych elementów osobno, zapłacilibyśmy więcej o 292 zł. Ale ale! Decydując się na pudełkowe kopie obu gier zamiast cyfrowych, wydalibyśmy już tylko 1497 zł. Czyli oszczędność wynosiłaby 198 zł. Z tym, że mówimy o fizycznych nośnikach, które potem możemy odsprzedać za pośrednictwem Allegro, OLX lub w jakiejkolwiek innej formie.

Mimo mojego szukania dziury w całym, oferta z okazji Czarnego Piątku jest naprawdę niezła. Jeżeli posiadacie już konsolę PlayStation 4 i nosiliście się z zamiarem kupna gogli wirtualnej rzeczywistości, to naprawdę dobra okazja. Zwłaszcza, że tak czy siak potrzebujecie kamery PlayStation, aby technologia oparta na diodach świetlnych zadziałała w waszym salonie. Szkoda tylko, że w cenie 1299 zł nie znalazły się jeszcze kontrolery ruchowe PS Move. To dopiero byłby zestaw! Wtedy naprawdę grzechem byłoby nie skorzystać z takiej promocji.

Promocja na PlayStation VR z okazji Czarnego Piątku jest korzystna, ale musicie wiedzieć o kilku istotnych kwestiach.

Po pierwsze, w zestawie znajduje się starszy model gogli PSVR oraz jednostki centralnej. Czyli taki, który nie jest w stanie przekierować obrazu z informacjami HDR z konsoli do telewizora. Będąca łącznikiem między dwoma urządzeniami jednostka nie radzi sobie z rozszerzoną paletą jasności oraz formatem 4K. Nowa wersja również nie jest kompatybilna z 4K (ałć), ale przynajmniej wspiera technologię HDR. Wszystkie różnice między starym i nowym PlayStation VR znajdziecie w moim tekście.

 class="wp-image-600497"

Po drugie, Gran Turismo Sport to nie jest najlepsza gra, jeżeli chodzi o wykorzystanie potencjału drzemiącego w wirtualnej rzeczywistości. Tryb VR w długo oczekiwanym symulatorze wyścigowym to – nie boję się tego określenia – kpina z graczy. Podczas jazdy w goglach PlayStation VR możemy ścigać się jedynie jeden na jednego, na ograniczonej licznie torów i wybierając pośród ograniczonej liczby samochodów.

Jeżeli marzą się wam naprawdę dobre wyścigi typowo pod wirtualną rzeczywistość, tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie gra Dirt 4 z płatną nakładką dodającą pełne wsparcie VR dla każdego trybu, każdego pojazdu oraz każdego toru. Cholernie dobra robota. Alternatywa to również Driveclub VR, który także jest znacznie bardziej rozbudowany względem trybu wirtualnej rzeczywistości w Gran Turismo Sport. Warto dodać, że najnowsza Trackmania też wspiera środowisko VR w ograniczonym stopniu.

REKLAMA

Od siebie mocno polecam kupno kontrolerów Move, a najlepiej rewelacyjnej giwery PlayStation Aim Controller. To absolutnie najlepszy gadżet dla wirtualnej rzeczywistości, jaki KIEDYKOLWIEK miałem w dłoniach. Kawał solidnego, świetnie przemyślanego sprzętu, którego pełną recenzję znajdziecie w tym miejscu. Mając przy sobie taki karabin aż chce się grać.

Promocja na zestaw z PlayStation VR, kamerą oraz dwoma grami będzie obowiązywać w sklepach sieci Saturn, Media Markt, Media Expert oraz RTV Euro AGD.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA