REKLAMA

Black Friday 2017 w Polsce: najlepsze promocje – lista aktualizowana na bieżąco

Zaczyna się Black Week 2017, czyli święto zakupów z okazji Black Friday 2017 oraz Cyber Monday 2017. Na naszym blogu zbieramy wszystkie najlepsze promocje, okazje i kody rabatowe.

23.11.2017 16.53
Black Friday 2017 w Polsce - najlepsze promocje i kody rabatowe na Czarny Piątek 2017
REKLAMA

Czarny Piątek 2017 w Polsce w zasadzie się już zaczął. Od kilku dni sklepy wabią klientów promocjami. Niektóre są świetne, a inne pozornie korzystne. Na łamach Spider’s Web do poniedziałku będziemy pracować nad tym, aby wybrać te najlepsze okazje i zaprezentować je w jednym miejscu. Z tej okazji razem z serwisem AleRabat.com będziemy prowadzić specjalnego live bloga.

REKLAMA
Black Friday 2017 w Polsce: najlepsze promocje – lista aktualizowana na bieżąco class="wp-image-632734"

Ekipa z serwisu AleRabat pomoże nam wyszukiwać najlepsze okazje, a wszystkie warte uwagi promocje znajdziecie poniżej.

Skąd się wziął Black Friday?

Czarny Piątek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W piątek po Dniu Dziękczynienia rozpoczyna się szał zakupów świątecznych. Wiele sklepów w ten dzień jest czynnych znacznie dłużej, a niektóre nawet całą dobę. Dla klientów przygotowywane są specjalne okazje, przeceny i kody rabatowe. Black Friday w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najbardziej dochodowych dni dla sprzedawców.

Sama nazwa - Czarny Piątek - najprawdopodobniej wywodzi się od tego, że dawniej sprzedawcy zapisywali straty czerwonym tuszem, a zyski czarnym. Piątek po Dniu Dziękczynienia zaczął generować takie przychody, że zaczęto nazywać go właśnie Black Friday.

Jak Czarny Piątek dotarł do Polski?

Początkowo Black Friday obowiązywał wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Jednak wraz z popularyzacją internetu święto ze sklepów stacjonarnych zaczęło przenosić się do sieci. Początkowo Czarny Piątek dotyczył wyłącznie sklepów fizycznych, natomiast wyprzedaże online odbywały się w Cyber Monday, czyli kolejny poniedziałek.

Z czasem internet tak bardzo przeniknął do naszego życia, że granice między Czarnym Piątkiem i Cyber Poniedziałkiem całkowicie się zatarły. Dlatego dzisiaj coraz częściej mówimy o Czarnym Tygodniu.

Black Week z roku na rok przybiera na sile i już dawno wyszedł poza Stany Zjednoczone. Właśnie dzięki powszechnemu dostępowi do internetu. Sklepy działające prężnie w sieci chcą zarobić na tym zakupowym szaleństwie, ponieważ doskonale wiedzą, jakie zyski generuje za Oceanem. W ten sposób Black Friday i Cyber Monday wyszły poza Stany i dotarły również do Polski.

Black Friday 2017: najlepsze promocje – lista aktualizowana na bieżąco

REKLAMA

Jeśli nie widzisz naszej listy najlepszych ofert i promocji na Black Friday 2017 w Polsce, to prawdopodobnie załadowała się uproszczona wersja strony (AMP). Aby wyświetlić pełną wersję witryny, kliknij poniżej przycisk “Zobacz Komentarze”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA