Tech  / Relacja

Black Friday 2017 w Polsce: najlepsze promocje – lista aktualizowana na bieżąco

234 interakcji
dołącz do dyskusji

Zaczyna się Black Week 2017, czyli święto zakupów z okazji Black Friday 2017 oraz Cyber Monday 2017. Na naszym blogu zbieramy wszystkie najlepsze promocje, okazje i kody rabatowe.

Czarny Piątek 2017 w Polsce w zasadzie się już zaczął. Od kilku dni sklepy wabią klientów promocjami. Niektóre są świetne, a inne pozornie korzystne. Na łamach Spider’s Web do poniedziałku będziemy pracować nad tym, aby wybrać te najlepsze okazje i zaprezentować je w jednym miejscu. Z tej okazji razem z serwisem AleRabat.com będziemy prowadzić specjalnego live bloga.

Black Friday 2017 w Polsce: najlepsze promocje – lista aktualizowana na bieżąco

Ekipa z serwisu AleRabat pomoże nam wyszukiwać najlepsze okazje, a wszystkie warte uwagi promocje znajdziecie poniżej.

Skąd się wziął Black Friday?

Czarny Piątek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W piątek po Dniu Dziękczynienia rozpoczyna się szał zakupów świątecznych. Wiele sklepów w ten dzień jest czynnych znacznie dłużej, a niektóre nawet całą dobę. Dla klientów przygotowywane są specjalne okazje, przeceny i kody rabatowe. Black Friday w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najbardziej dochodowych dni dla sprzedawców.

Sama nazwa - Czarny Piątek - najprawdopodobniej wywodzi się od tego, że dawniej sprzedawcy zapisywali straty czerwonym tuszem, a zyski czarnym. Piątek po Dniu Dziękczynienia zaczął generować takie przychody, że zaczęto nazywać go właśnie Black Friday.

Jak Czarny Piątek dotarł do Polski?

Początkowo Black Friday obowiązywał wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Jednak wraz z popularyzacją internetu święto ze sklepów stacjonarnych zaczęło przenosić się do sieci. Początkowo Czarny Piątek dotyczył wyłącznie sklepów fizycznych, natomiast wyprzedaże online odbywały się w Cyber Monday, czyli kolejny poniedziałek.

Z czasem internet tak bardzo przeniknął do naszego życia, że granice między Czarnym Piątkiem i Cyber Poniedziałkiem całkowicie się zatarły. Dlatego dzisiaj coraz częściej mówimy o Czarnym Tygodniu.

Black Week z roku na rok przybiera na sile i już dawno wyszedł poza Stany Zjednoczone. Właśnie dzięki powszechnemu dostępowi do internetu. Sklepy działające prężnie w sieci chcą zarobić na tym zakupowym szaleństwie, ponieważ doskonale wiedzą, jakie zyski generuje za Oceanem. W ten sposób Black Friday i Cyber Monday wyszły poza Stany i dotarły również do Polski.

Black Friday 2017: najlepsze promocje – lista aktualizowana na bieżąco

Jeśli nie widzisz naszej listy najlepszych ofert i promocji na Black Friday 2017 w Polsce, to prawdopodobnie załadowała się uproszczona wersja strony (AMP). Aby wyświetlić pełną wersję witryny, kliknij poniżej przycisk “Zobacz Komentarze”.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst