REKLAMA

Nadchodzi czterodniowy maraton zakupów: Black Friday 2017 i Cyber Monday 2017

Przed nami prawdziwe zakupowe święta. Pierwszym z nich jest Black Friday 2017, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych tradycja, która w Polsce jest znana jako Czarny Piątek 2017. Kilka dni później przyjdzie czas na Cyber Monday 2017, czyli Cyber Poniedziałek 2017. Oba te święta łączą się w czterodniowy maraton wyprzedaży.

21.11.2017 09.02
Black Friday 2017 w Polsce - najlepsze promocje i kody rabatowe na Czarny Piątek 2017
REKLAMA

Ale dlaczego Czarny Piątek w ogóle jest czarny? Istnieje wiele teorii na ten temat, ale żadna nie jest dobrze udowodniona. Najpopularniejsza z nich mówi, że wynika to z nawyków księgowych pochodzących jeszcze sprzed czasów komputeryzacji.

Wówczas straty zapisywano przy pomocy czerwonego tuszu, zaś zyski przy pomocy czarnego. Black Friday był początkiem okresu, w którym dochody sklepów stawały się bardzo duże, a co za tym idzie, księgowi zużywali mnóstwo czarnego tuszu.

Nie tylko Stany! Sklepy i klienci świętują Czarny Piątek w Polsce.

Black Friday 2017 w Polsce - najlepsze promocje i kody rabatowe na Czarny Piątek 2017

Internet sprawił, że świat stał się globalną wioską, dzięki czemu możemy robić zakupy w zagranicznych sklepach bez wychodzenia z domu. Polscy sprzedawcy zauważyli ten trend i przenieśli amerykańskie tradycje na lokalny grunt, by nie tracić klientów na rzecz konkurencji zza oceanu.

Już od kilku lat Black Friday oraz Cyber Monday, które u nas są znane jako Czarny Piątek oraz Cyber Poniedziałek, są dostępne także w polskich sklepach i sieciach handlowych, ale najwięcej promocji jest dostępnych w sieci.

Jak szacuje firma Picodi, podczas zeszłorocznego Czarnego Piątku nawet co trzeci internauta w Polsce zrobił zakupy w sieci. Z kolei według danych zebranych przez Adobe, wartość sprzedaży online podczas Black Friday w 2016 r. w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy przekroczyła 3 mld dolarów i w stosunku do roku poprzedniego wzrosła o ponad 20 proc. W tym roku w trakcie wyprzedaży mogą paść kolejne rekordy.

Black Friday 2017 i Cyber Monday 2017 łączą się w jeden megaweekend.

Cyber Monday 2017 w Polsce - najlepsze promocje i kody rabatowe na Cyber Poniedziałek 2017

Dotychczasowe doświadczenia mówią nam, że Czarny Piątek 2017 wcale nie zakończy się w piątek. Wielu sprzedawców przedłuża swoje promocje nie tylko na cały weekend, ale nawet trochę dłużej. Jest to zasługa innego święta, jakim jest Cyber Poniedziałek 2017.

Początkowo Black Friday dotyczył wyłącznie zakupów w sklepach stacjonarnych, zaś Cyber Monday był jego internetowym odpowiednikiem. Obecnie jednak światy wirtualne i realne przenikają się, więc sprzedawcy zdecydowali się połączyć oba święta w jedno trwające cztery dni wydarzenie.

Pamiętajcie jednak, że celem sprzedawców jest zarobek. Nie wszystkie okazje i wyprzedaże online, które są prezentowane przy okazji Black Friday 2017 lub Cyber Monday 2017 są warte uwagi. Handlowcy często poprzedzają Czarny Piątek oraz Cyber Poniedziałek podwyższając ceny swoich produktów, by potem je w sposób iluzoryczny obniżyć. Sprzedawane też bywają zwykłe buble, których kupna nie usprawiedliwia nawet niska cena.

REKLAMA

Czarny Piątek 2017 i Cyber Poniedziałek 2017 - zbieramy najlepsze okazje

Dlatego już od czwartkowego wieczoru (23.11.2017 r.) na łamach Spider’s Web będziemy prowadzić przez najbliższe dni live bloga, w którym będziemy udostępniać najlepsze naszym zdaniem okazje. Mamy nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć w tej zabawie i razem damy się ponieść wirowi przedświątecznych zakupów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA