REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Sony cichaczem wprowadza na rynek ulepszony model gogli PlayStation VR

Zestaw PSVR doczekał się pierwszego poważnego odświeżenia. Najpopularniejsze gamingowe gogle wirtualnej rzeczywistości będą teraz nieco lepsze, chociaż poprawki są kosmetycznej natury.

02.10.2017
12:26
CUH-ZVR1 to nowy model gogli Sony PlayStation VR. Poznaj różnice
REKLAMA
REKLAMA

Aktualny model gogli PSVR jest oznaczony kodem CUH-ZVR1. Nowe urządzenie posiada z kolei oznaczenie CUH-ZVR2. Znajomość tych kodów może być przydatna, ponieważ na pierwszy rzut oka obie wersje gogli wyglądają dokładnie tak samo. Różnica tkwi w szczegółach.

Nowy model PlayStation VR oznaczony nazwą kodową CUH-ZVR2 posiada kilka ulepszeń.

Przede wszystkim, gogle dostały nowe przestrzenne słuchawki dokanałowe zintegrowane z tylną opaską PSVR. To bardzo dobra decyzja. W dotychczasowym modelu gniazdo słuchawkowe znajdowało się na kablu łączącym hełm z jednostką centralną, co mogło doprowadzić do niepotrzebnej plątaniny. Ten problem zostaje teraz wyeliminowany. Specjalne uchwyty pozwolą również na osadzenie własnych słuchawek przestrzennych, o ile takie posiadacie.

Będąc przy kablu, ten ma zostać odpowiednio wzmocniony oraz odchudzony. Dodatkowa ochrona ma stanowić lepsze zabezpieczenie przed domowymi czworonogami, dziećmi oraz nagłymi szarpnięciami wywołanymi na skutek poruszania się poza długość kabla.

Ulepszona została również jednostka centralna, która stanowi pomost między goglami VR oraz konsolą PlayStation 4. Pierwsza wersja małej kostki nie potrafiła przenosić do telewizora sygnału z dodatkowymi informacjami HDR. To nareszcie się zmienia. Jednostka centralna oraz TV HDR będą ze sobą współpracować, lecz tylko… gdy gogle PVSR zostaną wyłączone. Niestety, łącznik między goglami, konsolą i telewizorem w dalszym ciągu nie radzi sobie z sygnałem 4K sRGB, wspierając jedynie standard 4K YUV 420.

PlayStation VR class="wp-image-600494" title="PlayStation VR"

Pod względem technicznych parametrów, możliwości oraz ceny, wszystko zostaje po staremu.

Odświeżona edycja PSVR ma kosztować tyle samo, co aktualne modele znajdujące się na sklepowych półkach. Niezmieniona zostaje również rozdzielczość, a także wartości odświeżania oraz opóźnienia. Z perspektywy jakości wyświetlania wirtualnego świata nie zmieniło się w zasadzie nic. Gracz nie dostrzeże żadnej różnicy. Wyczuje tylko, że korzystanie ze słuchawek stało się bardziej komfortowe.

REKLAMA

Jeżeli planowaliście zakup PSVR, warto poczekać na ulepszony model CUH-ZVR2. Jeśli jednak już posiadacie swoje gogle wirtualnej rzeczywistości, przeskok na nowszy model jest całkowicie zbędny. Szkoda tylko, że posiadacze telewizorów z technologią HDR nie mogą nabyć wyłącznie nowej jednostki centralnej. Ta posiada inne wejście na kabel PSVR, przez co starsza wersja gogli jest z nią niekompatybilna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA